TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Osiem ofert w przetargu na budowę nowej linii tramwajowej w Gdańsku
PAP InfoTram.pl - Opublikowano: 23.01.2020 08:45:24
Osiem ofert w przetargu na budowę nowej linii tramwajowej w Gdańsku

Osiem firm i konsorcjów złożyło oferty w przetargu na budowę linii tramwajowej Nowa Warszawska w Gdańsku.

Osiem firm i konsorcjów złożyło oferty w przetargu na budowę linii tramwajowej Nowa Warszawska w Gdańsku.

Najtańsza z nich opiewa na ok. 62,7 milionów złotych, podczas gdy Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska (DRMG) oszacowała koszt inwestycji na ok. 38 mln zł.

"Z uwagi na to, że propozycje zawarte w ofertach są wyższe od kwoty, którą Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska planuje wydać na budowę nowej linii tramwajowej, ostateczna decyzja, czy przetarg zostanie rozstrzygnięty będzie należeć do władz Gdańska" - powiedziała PAP Aneta Niezgoda z Biura Komunikacji Społecznej DRMG. Dodała, że oferty będą teraz analizowane pod względem formalno-prawnym.

Najniższą kwotę za wykonanie inwestycji - niespełna 62,7 mln zł - zaproponowało konsorcjum firm: Tor-Kar-Sson, WPRD Gravel oraz Elgrunt. Najwyższa cena z ośmiu złożonych ofert przekroczyła zaś ponad 79,3 mln zł.

Linia tramwajowa Nowa Warszawska jest jedną z najważniejszych inwestycji planowanych w południowej części Gdańska. Ma mieć długość ok. dwóch kilometrów. Dzięki niej znacznie skróci się czas dojazdu z południowych części miasta do centrum. Trasa biec będzie od budowanej obecnie linii tramwajowej na alei Pawła Adamowicza do al. Vaclava Havla. Tramwaj będzie poruszał się na południe od obecnej ulicy Warszawskiej. Nowa trasa włączy się do al. Havla na wysokości istniejącego skrzyżowania z ul. Łódzką.

Prace przy budowie linii Nowa Warszawska od momentu podpisania umowy z wykonawcą przewidziane są na 20 miesięcy.

Budowa Nowej Warszawskiej jest projektem współfinansowanym przez Unię Europejską z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014–2020.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gdańsk
przetarg
budowa
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.