TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Oradea rozbudowuje sieć tramwajową. A to nie koniec
InfoTram.pl - Opublikowano: 12.07.2018 09:25:53 2 komentarze
Oradea rozbudowuje sieć tramwajową. A to nie koniec (źródło: Wikipedia)

Firma SC Mari-Vila podpisała kontrakt o wartości 47,9 mln lei na rozbudowę sieci tramwajowej w rumuńskim mieście Oradea.

Firma SC Mari-Vila podpisała kontrakt o wartości 47,9 mln lei na rozbudowę sieci tramwajowej w rumuńskim mieście Oradea.

Rozbudowa obejmie odcinek o długości 3,8 km. Projekt obejmuje budowę dwutorowego połączenia z Calea Aradului do Strada Dimitrie Cantemir na południu miasta, z ośmioma przystankami obsługującymi tereny handlowe i uniwersytet.

Budowa ma potrwać 24 miesiące i jest finansowana ze źródeł UE.

Planowane długoterminowe projekty w mieście obejmują także budowę nowej zajezdni, rozbudowę sieci na zachodzie miasta oraz połączenie z lotniskiem.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Oradea
Rumunia
  • Combino – 12.07.2018

    Do tego należy dodać umowę na 10+10 wagonów (Astra Vagoane Calatori); zresztą w Rumunii idą takie ostre inwestycje tramwajowe (prawie jak u nas w poprzedniej perspektywie; w ostatnich miesiącach miasta rozstrzygnęły lub rozpisały przetargi na łącznie 112 wagonów,a niektóre jeszcze nie doprecyzowały planów). Do tego oczywiście remonty tras. Warto to odnotować,bo dotąd Rumunia pod względem tramwajowym kojarzyła nam się z czymś zgoła odmiennym...

  • Combino – 12.07.2018

    Korekta: 140 wagonów.Timiszoara: 40Arad: 28Cluj: 22Oradea: 10+10Jassy: 12Gałacz: 18

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.