TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Olsztyn: Ponad 200 tys. wypożyczeń roweru miejskiego
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 04.12.2019 20:12:47
Zdj. UM Olsztyn

W tym roku Olsztyn mocno wszedł w system wypożyczalni rowerów.

W tym roku Olsztyn mocno wszedł w system wypożyczalni rowerów. W styczniu ogłoszono przetarg na jego dostarczenie, w kwietniu rozstrzygnięto przetarg, w czerwcu system powiększył się dwukrotnie, a już teraz wiadomo, że z Olsztyńskiego Roweru Miejskiego skorzystano ponad 200 tysięcy razy.

Do 5 grudnia

W tym roku olsztyńska wypożyczalnia będzie aktywna do 5 grudnia. Po tym dniu rowery trafią do magazynu, gdzie przejdą przeglądy i zostaną poddane niezbędnej naprawie.


W tym sezonie rowery Olsztyńskiego Roweru Miejskiego były wypożyczane ponad 200 tysięcy razy, co przełożyło się na przejechanie blisko 550 tysięcy kilometrów. W systemie zarejestrowanych jest około 25 tysięcy użytkowników.

Dwukrotne powiększenie

Olsztyński system rozpoczął sezon z 10 stacjami i setką rowerów. 6 czerwca wypożyczalnia powiększyła się dwukrotnie, do 20 stacji i 200 rowerów. Stało się tak zgodnie z umową konsorcjum Orange i Roovee z miastem.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Olsztyn
rower miejski
Orange i Roovee
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.