TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Olsztyn - jeden chętny na prowadzenie roweru miejskiego
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 18.03.2019 20:22:59
Zdj. UM Olsztyn

Pod koniec stycznia Olsztyn ogłosił przetarg na uruchomienie roweru miejskiego. Do budowy wypożyczalni, która ma składać się z 200 rowerów i 20 stacji, zgłosiła się jedna firma. Możliwe, że ORM ruszy jeszcze w maju.

Pod koniec stycznia Olsztyn ogłosił przetarg na uruchomienie roweru miejskiego. Do budowy wypożyczalni, która ma składać się z 200 rowerów i 20 stacji, zgłosiła się jedna firma. Możliwe, że ORM ruszy jeszcze w maju.

W 2018 roku Olsztyn testował wypożyczalnię rowerów. System działał od 28 lipca do końca listopada. W tym czasie z Olsztyńskiego Roweru Miejskiego skorzystano 63 tys. razy, a w systemie zarejestrowało się ponad 10 tys. użytkowników. Olsztyńska wypożyczalnia składała się początkowo ze 110 rowerów i 10 stacji. System rozbudował się o sześć stacji i 30 rowerów dzięki włączeniu się do niego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Prezydent Olsztyna – Piotr Grzymowicz – poinformował, że jedyną ofertę w przetargu złożyła firma Roovee. Ta sama, która prowadziła pilotażowy projekt wypożyczalni w Olsztynie w zeszłym roku.

- Wszystko wskazuje na to, że już na "wielką" majówkę rowery miejskie najnowszej generacji powrócą na ulice Olsztyna w jeszcze większej liczbie i z nowymi stacjami dokującymi - napisał prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

Wybrano miejsca dla stacji

Ponad 15 tys. osób wzięło udział w głosowaniu nad wyborem miejsc, w których mają stanąć stacje Olsztyńskiego Roweru Miejskiego, choć głosować można było tylko przez kilka dni – od 21 do 25 stycznia.

Głosujący wybrali następujące stacje: Tuwima/Wawrzyczka, Wilczyńskiego/Popiełuszki, Warszawska/Obrońców Tobruku, Bartąska/Złota (Osiedle Zacisze) i Sikorskiego/Wilczyńskiego.

Miejsca wybrane przez ZDZiT, z uwzględnieniem głosów z ankiety: Bałtycka/Letniskowa, Kłosowa/Żytnia, Jagiellońska/Bydgoska, Wojska Polskiego/Radiowa, Żołnierska/Obiegowa.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Olsztyn
rower miejski
Roovee
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.