TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Olbrzymie zamówienie dla Stadlera! Nawet 1500 wagonów dla berlińskiego metra
InfoTram.pl - Opublikowano: 20.03.2020 18:15:59
Olbrzymie zamówienie dla Stadlera! Nawet 1500 wagonów dla berlińskiego metra (foto: Stadler)

Sukces Stadlera w Berlinie. Producent wygrywa przetarg na dostawę do 1 500 nowych wagonów dla dla Berliner Verkehrsbetriebe.

Sukces Stadlera w Berlinie. Producent wygrywa przetarg na dostawę do 1 500 nowych wagonów dla dla Berliner Verkehrsbetriebe.

Umowa ramowa, której łączna wielkość wynosi do trzech miliardów euro, obejmuje również dostawę części zamiennych przez okres 32 lat. Jest to jedno z największych zamówień taborowych, jakie kiedykolwiek realizowano w Europie.

Podpisanie umowy ze Stadlerem będzie możliwe po odrzuceniu przez sąd protestu innego producenta. Zostanie w niej zawarty zapis o minimalnej liczbie wagonów, na poziomie 606 jednostek.

Stadler dostarczy zatem 376 wagonów od 2022 roku. Kolejnych 230 zostanie domówionych w późniejszym terminie. Umowa ramowa przewiduje również inne opcjonalne zamówienie na 894 dodatkowych wagonów. Wielkość stałego zamówienia wynosi około 1,2 miliarda euro i obejmuje dostawa części zamiennych.

Ten kontrakt na odnowienie floty berlińskiej sieci metra jest szansą dla Stadlera i BVG by pracować razem. Szwajcarski producent pojazdów szynowych już zapewnia mobilność przyjazną dla środowiska w niemieckiej stolicy. Dla Berlina zostaną wyprodukowane jednostki serii IK. To energooszczędne pojazdy z redukcją hałasu.

"Cieszymy się, że BVG postanowiło kontynuować udaną współpracę z naszą firmą. Jesteśmy bardzo dumni, że wygraliśmy jeden z największych kontraktów na dostawy taboru, jakie kiedykolwiek zorganizowano w Europie, i że jesteśmy w stanie go zrealizować w Berlinie dla Berlina. Postanowiliśmy przyspieszyć nasze planowane inwestycje w lokalizacji w stolicy Niemiec, aby stworzyć optymalną podstawę do realizacji tego dużego projektu " – wyjaśnia Jure Mikolčić, szef Stadler w Niemczech.

Stadler już ogłosił, że zainwestuje do 70 milionów euro w zakłada Berlin-Pankow. Nowa koncepcja obejmuje nie tylko budowę nowej hali produkcyjnej, ale także stworzenie nowego, zoptymalizowanego punktu "uruchamiania". Oprócz budowy nowej hali produkcyjnej i rozruchowej pierwszy etap projektu będzie obejmował stworzenie dodatkowej powierzchni biurowej i nowoczesnej stołówki dla pracowników.  


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Stadler. metro
Berlin
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.