TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Olbrzymie zamówienie dla Stadlera! Nawet 1500 wagonów dla berlińskiego metra
InfoTram.pl - Opublikowano: 20.03.2020 18:15:59
Olbrzymie zamówienie dla Stadlera! Nawet 1500 wagonów dla berlińskiego metra (foto: Stadler)

Sukces Stadlera w Berlinie. Producent wygrywa przetarg na dostawę do 1 500 nowych wagonów dla dla Berliner Verkehrsbetriebe.

Sukces Stadlera w Berlinie. Producent wygrywa przetarg na dostawę do 1 500 nowych wagonów dla dla Berliner Verkehrsbetriebe.

Umowa ramowa, której łączna wielkość wynosi do trzech miliardów euro, obejmuje również dostawę części zamiennych przez okres 32 lat. Jest to jedno z największych zamówień taborowych, jakie kiedykolwiek realizowano w Europie.

Podpisanie umowy ze Stadlerem będzie możliwe po odrzuceniu przez sąd protestu innego producenta. Zostanie w niej zawarty zapis o minimalnej liczbie wagonów, na poziomie 606 jednostek.

Stadler dostarczy zatem 376 wagonów od 2022 roku. Kolejnych 230 zostanie domówionych w późniejszym terminie. Umowa ramowa przewiduje również inne opcjonalne zamówienie na 894 dodatkowych wagonów. Wielkość stałego zamówienia wynosi około 1,2 miliarda euro i obejmuje dostawa części zamiennych.

Ten kontrakt na odnowienie floty berlińskiej sieci metra jest szansą dla Stadlera i BVG by pracować razem. Szwajcarski producent pojazdów szynowych już zapewnia mobilność przyjazną dla środowiska w niemieckiej stolicy. Dla Berlina zostaną wyprodukowane jednostki serii IK. To energooszczędne pojazdy z redukcją hałasu.

"Cieszymy się, że BVG postanowiło kontynuować udaną współpracę z naszą firmą. Jesteśmy bardzo dumni, że wygraliśmy jeden z największych kontraktów na dostawy taboru, jakie kiedykolwiek zorganizowano w Europie, i że jesteśmy w stanie go zrealizować w Berlinie dla Berlina. Postanowiliśmy przyspieszyć nasze planowane inwestycje w lokalizacji w stolicy Niemiec, aby stworzyć optymalną podstawę do realizacji tego dużego projektu " – wyjaśnia Jure Mikolčić, szef Stadler w Niemczech.

Stadler już ogłosił, że zainwestuje do 70 milionów euro w zakłada Berlin-Pankow. Nowa koncepcja obejmuje nie tylko budowę nowej hali produkcyjnej, ale także stworzenie nowego, zoptymalizowanego punktu "uruchamiania". Oprócz budowy nowej hali produkcyjnej i rozruchowej pierwszy etap projektu będzie obejmował stworzenie dodatkowej powierzchni biurowej i nowoczesnej stołówki dla pracowników.  


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Stadler. metro
Berlin