TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Odszkodowanie po wypadku autokaru - przykład z Bułgarii
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 26.05.2019 16:00:30
Jak otrzymać odszkodowanie po wypadku autokaru - przykład z Bułgarii; fot. AFP

Bułgarska firma ubezpieczeniowa Bulins początkowo chciała wypłacić po 5 euro odszkodowania rodzinom ofiar autobusowego wypadki. Po medialnej burzy zmieniła jednak zdanie.

Bułgarska firma ubezpieczeniowa Bulins, która wywołała oburzenie wypłacając części rodzin ofiar wypadku drogowego po 5 euro odszkodowania, ustąpiła i oświadczyła 22 maja wieczorem, że wypłaci należną sumę - po 25 tys. euro.

Dyrektor firmy Stoian Prodanow po kilkugodzinnym spotkaniu z członkami Komisji Nadzoru Finansowego poinformował, że w ciągu dwóch tygodni odszkodowania zostaną wypłacone rodzinom wszystkich 20 ofiar. Dodał jednak, że robi to pod presją. 

-"Normy moralne zwyciężyły nad prawnymi" – powiedział, podkreślając, że nie zgadza się z argumentami Komisji i opinii publicznej.

Sierpniowy wypadek

W sprawie, która wywołała ogromne oburzenie, chodziło o wypadek autobusowy z sierpnia ubiegłego roku, w którym zginęło 20 osób. Pojazdem jechała grupa osób z podsofijskiej wioski, w tym miejscowy chór emerytek. Wypadek miał reperkusje w polityce, doprowadził bowiem do dymisji ministrów rozwoju regionalnego, spraw wewnętrznych i transportu.

Według Komisji autobus miał ważne ubezpieczenie i firma zgodnie z prawem powinna zapłacić rodzinom ofiar po 50 tys. lewów (25 tys. euro). Firma jednak zwlekała z wypłatą odszkodowania; w końcu kilka dni temu zapłaciła tylko trzem rodzinom po 5 euro. Pozostali nie otrzymali nic.

Po dochodzeniu wyszło na jaw, że asfalt nie spełniał wymogów, a odpowiadająca za jakość dróg Agencja Infrastruktury Drogowej nie reagowała na sygnały miejscowych władz o niebezpiecznym odcinku. Jej kierownictwo również zwolniono. Cały odcinek wyremontowano ponownie. Dochodzenie w sprawie jeszcze trwa. (PAP


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Bułgaria
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.