TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Odjazdowy Bibliotekarz w Szczecinie
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 24.05.2019 10:06:20
Zdj. Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Trudno jechać na rowerze i czytać książkę, jednak można promować czytanie książek jeżdżąc na rowerze. Tak właśnie stanie się w Szczecinie w ramach akcji Odjazdowy Bibliotekarz. 25 czerwca odbędzie się rajd rowerowo-czytelniczy.

Trudno jechać na rowerze i czytać książkę, jednak można promować czytanie książek, jeżdżąc na rowerze. Tak właśnie stanie się w Szczecinie w ramach akcji Odjazdowy Bibliotekarz. 25 czerwca odbędzie się rajd rowerowo-czytelniczy.

Na wydarzenie zaprasza Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich - Zarządu Oddziału w Szczecinie. W ramach akcji promowane będzie czytelnictwo oraz aktywny tryb życia.

Odjazdowy Bibliotekarz to ogólnopolska cykliczna akcja rowerowo-czytelnicza. W jej ramach odbywają się m.in. przejazdy rowerowe, "bookcrossing" (bezpłatna wymiana książek), gry miejskie, konkursy literackie, wspólne czytanie, debaty i pikniki.

Przejazd rowerowy po Szczecinie

Tegoroczna trasa rajdu wiedzie przez Prawobrzeże Szczecina. Rowerzyści zbiorą się w sobotę, 25 maja, pod Centrum Kształcenia Sportowego w Szczecinie. Wyjazd o godz. 12.00.

Odjazdowy Bibliotekarz 2019, 8. edycja szczecińska

Termin: 25.05.2019 (sobota), godz. 9.00/12.00-16.00
Start: godz. 12.00 Centrum Kształcenia Sportowego na Os. Słonecznym
Finał: ok. godz. 14.30 Przystań Jachtowa Szczecin-Dąbie

W programie:

9.00-12.00 Festyn przy Centrum Kształcenia Sportowego, ul. Rydla 49– festyn (m.in. znakowanie rowerów, przedstawienie "Przygody Kota Umbriagi", spotkanie z autorem książki o Umbriadze – Piotrem Owczarskim).

Trasa rajdu

- filia nr 48 MBP, ul. Rydla 93, Os. Słoneczne

- planowana Mediateka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie

- Jeleni Staw, Kijewo - Kijewska Giełda Książek

- filia nr 6 MBP, ul. Dziennikarska 39, Szczecin-Dąbie – zwiedzanie i poznawanie historii Pałacyku Myśliwskiego Książąt Pomorskich

14.30-16.00 Przystań Jachtowa "HOM Szczecin" / ognisko (śpiewanie z IGA'cki Band, gry i zabawy, prezentacja Akademii Żeglarskiej Kapitana Kijusia, ćwiczenie pierwszej pomocy z Wolontariuszami ENEI)

Książki i kolor pomarańczowy

Organizatorzy zachęcają, by zabrać ze sobą książkę i coś w kolorze pomarańczy. Każdy uczestnik otrzyma okolicznościową szprychówkę.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Szczecin
Odjazdowy Bibliotekarz
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.