TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Od stycznia zielone tablice dla elektrobusów
InfoBus.pl - Opublikowano: 20.01.2020 14:00:37
Od stycznia zielone tablice dla elektrobusów

Wchodzą zielone tablice dla pojazdów elektrycznych i z napędem wodorowym.

Wchodzą zielone tablice dla pojazdów elektrycznych i z napędem wodorowym.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z 8 lipca 2019 roku dotyczącym zmian w rozporządzeniu w sprawie rejestracji i oznaczenia pojazdów oraz wymagań do tablic rejestracyjnych od 1 stycznia 2020 roku wszystkie nowo rejestrowane samochody elektryczne, motocykle lub motorowery, a także pojazdy napędzane wodorem otrzymują tablice rejestracyjne z wytłoczonym numerem rejestracyjnym w kolorze czarnym na zielonym tle.

Tablice będą miały wytłoczony numer rejestracyjny w kolorze czarnym na zielonym tle.

Jak informują miejskie urzędy, o tablice według nowego wzoru mogą wnioskować też właściciele uprawnionych pojazdów, których tablice rejestracyjne wydawane były na podstawie wcześniejszych przepisów. Co ważne, tablice rejestracyjne wydane na podstawie tych przepisów zachowują ważność.

Wąskie grono

Do zielonych "blach" kwalifikują się pojazdy typowo elektryczne oraz wodorowe. W Polsce tych drugich w praktyce nie oferuje nikt. Powód jest bardzo prosty – nie można ich zatankować w naszym kraju. Pierwsze dwie stacje, w Warszawie i Trójmieście, powstaną najprawdopodobniej w 2021 roku.

Zdecydowanie lepiej jest w przypadku pojazdów elektrycznych, w tym elektrobusów. Aktualnie w Polsce mamy 217 autobusów elektrycznych i ich liczba rośnie. Teraz ich właściciele będą mogli się teraz starać o wydanie tablic rejestracyjnych z zielonym tłem – zarówno jednorzędowych, dwurzędowych i indywidualnych.Podobne tablice rejestracyjne występują już np. na Węgrzech.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
elektrobus
wodór
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.