TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Od poniedziałku do Konstantynowa Łódzkiego i Lutomierska już tylko autobusem
- Opublikowano: 01.03.2019 11:14:52
Od poniedziałku do Konstantynowa Łódzkiego i Lutomierska już tylko autobusem

Przypominamy, że 3 marca autobusy zastąpią tramwaje na linii 43 kursującej do Konstantynowa Łódzkiego i Lutomierska.

Przypominamy, że 3 marca autobusy zastąpią tramwaje na linii 43 kursującej do Konstantynowa Łódzkiego i Lutomierska.

Nowością będą przystanki na żądanie. Ilość kursów się nie zmieni, a czas przejazdu będzie krótszy. Autobusowa trasa linii 43 będzie biegła z dworca Łódź-Kaliska, al. Bandurskiego i ul. Krzemieniecką do Konstantynowskiej, gdzie dalej wzdłuż torów przebiegać będzie do Konstantynowa Łódzkiego i Lutomierska. Linia 43A zakończy swoja trasę na placu Wolności w Konstantynowie Łódzkim, a linia 43B w Lutomiersku. Linia 43B jadąc z Łodzi będzie wykonywała najpierw wjazd do Kazimierza, a następnie zakończy trasę na placu Jana Pawła II w Lutomiersku. W druga stronę nie będzie wjazdu do Kazimierza.

Linia 43 będzie skomunikowana na Zdrowiu z linią 7B, aby zapewnić łatwy dojazd dla pasażerów zmierzających w kierunku placu Wolności, czy Manufaktury w śladzie tramwajowej trasy 43. Przesiadka wyznaczona jest na skrzyżowaniu ul. Konstantynowskiej z ul. Krakowską. Linia 7B kursować będzie z pętli Zdrowie na plac Niepodległości przez ul. Legionów, Zachodnią, Kościuszki i Piotrkowską.

Tramwaj 7B kursować będzie co 24 minuty. Taką samą częstotliwość będzie miała linia 7A kursująca na Koziny. Na wspólnym ciągu tramwaje pojawią się co 12 minut. W weekendy tramwaje kursować będą co 15 minut, czyli w wariantach pojawią co pół godziny.

Na linii 43 liczba kursów i częstotliwość się nie zmieni. Skróci się natomiast czas przejazdu. Z Lutomierska do Łodzi na Zdrowie przejedziemy w 36 minut (obecnie jest to 60 minut), a z Konstantynowa Łódzkiego przejazd zajmie 17 minut, zamiast 30 minut.

Linia N9 zostanie zastąpiona autobusem i kursować będzie na trasie: Konstantynów Łódzki Plac Wolności - Jana Pawła II - Łódzka, Łódź: Konstantynowska, Zielona - Kościuszki / Zielona (strefa przystanków autobusów nocnych) Kościuszki / Zielona - Kościuszki, Struga, Żeligowskiego, Zielona, Konstantynowska, Konstantynów Łódzki: Łódzka, Jana Pawła II - Konstantynów Łódzki Plac Wolności.

Nowością na trasie będą przystanki na żądanie. Dzięki nim podróż będzie szybsza i bardziej komfortowa, gdy autobus nie będzie musiał się zatrzymać na każdym przystanku, jeśli nie będzie pasażerów.

Zasady są bardzo proste. Jeśli chcemy wsiąść do autobusu na przystanku na żądanie, wystarczy być w widocznym dla kierowcy miejscu na przystanku. Jeśli chcemy wysiąść wystarczy odpowiednio wcześniej nacisnąć przycisk w pojeździe.

Informacje o tym, że przystanek jest na żądanie zamieszczone są na tablicy przystankowej umieszczonej na przodzie wiaty, na tablicy na słupku przystankowym, w gablocie z rozkładami jazdy, na rozkładzie jazdy w nazwie przystanku, oraz przy przystankach w przebiegu trasy. Dodatkowo w pojeździe znajdziemy informacje na tablicy bocznej z przebiegiem trasy, na wyświetlaczu wewnętrznym przy komunikacje o przystanku, oraz w zapowiedziach głosowych w pojeździe.

Przystanki na mapie oznaczone zostały kolorem niebieskim.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Łódź
przystanek
linia
Lutomiersk
Konstantynów Łódzki
  • Krzysztof Ciejka – 01.03.2019

    i autobusy zaorają.

  • Peter Kaminski – 01.03.2019

    Z roku na rok komunikacja w Łodzi jest coraz gorsza. Włodarze robią wszystko aby zniechęcić do transportu. Ograniczenie kursów, oddawanie tras MPK samochodom, podwyżki biletów.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.