TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Od jutra bezpłatnym autobusem z Polkowic do Lubina
InfoBus.pl - Opublikowano: 20.06.2019 12:00:30
Od jutra bezpłatnym autobusem z Polkowic do Lubina

Jutro - 21 czerwca - o godz. 10.36 burmistrz Polkowic zaprasza na pierwszy, bezpłatny przejazd autobusem z Polkowic do Lubina.

Jutro - w piątek, 21 czerwca - o godz. 10.36 burmistrz Polkowic zaprasza na pierwszy, bezpłatny przejazd autobusem z Polkowic do Lubina.

Bezpłatna linia autobusowa nr 110 będzie kursować będzie między Polkowicami a Lubinem. Godziny jej kursowania zostaną dopasowane do pociągów w kierunku Legnicy i Wrocławia. Jak ustalono, będą to cztery pary połączeń w dni powszednie i dwie w weekendy. Wyznaczone przystanki w Polkowicach to ulice: Młyńska, 3 Maja i Kopalniana, a w Lubinie: M. Skłodowskiej-Curie i Kolejowa. Całą trasę będą obsługiwały autobusy Lubińskich Przewozów Pasażerskich.

Przypomnijmy, że to już druga taka autobusowa linia BKM w regionie. Od 1 kwietnia bezpłatna komunikacja autobusowa funkcjonuje na trasie Polkowice-Grębocice, a w planach jest utworzenie takich połączeń do Chocianowa

Zmiana rozkładu

W tym samym dniu - 21 czerwca - zmieni się rozkład jazdy autobusów Lubińskich Przewozów Pasażerskich - wraz z tzw. wakacyjnym rozkładem jazdy. Przede wszystkim jednak zostanie on dopasowany do godzin odjazdów pociągów pasażerskich z tutejszej stacji.

-"Wystąpiliśmy do organizatora Lubińskich Przewozów Pasażerskich, czyli Starostwa Powiatowego w Lubinie z sugestią, aby skorelować rozkład jazdy wszystkich linii, które przejeżdżają obok dworca kolejowego, do rozkładu jazdy pociągów pasażerskich – mówi Marcelina Falkiewicz, rzecznik prezydenta Lubina. – Docelowo chcielibyśmy, by również rozkład jazdy komunikacji międzymiastowej był zgrany z pociągami, jednak to plany na przyszłość, gdy powstanie w tym miejscu centrum przesiadkowe – dodaje.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linie
BKM
Polkowice
LPP Lubin
  • Pio Tr – 20.06.2019

    TransInfo.pl, a co z komunikacją bezpłatna między Środa Wielkopolska a Zaniemyślem, Kórnikiem, Nowym Miastem nad Wartą, Miłosławiem? To nie są polskie miasta?

  • Kuba Piotr Koczur – 20.06.2019

    I Takie Powinny Być W Całej Polsce W Kraju :) ;)

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.