TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Od 2 października strajk ciągły elbląskich motorniczych
InfoTram.pl - Opublikowano: 29.09.2017 13:14:05 1 komentarz
Od 2 października strajk ciągły elbląskich motorniczych

Motorniczowie w spółce Tramwaje Elbląskie zapowiedzieli strajk ciągły. Rozpocznie się on 2 października 2017 roku i potrwa do odwołania.

Motorniczowie w spółce Tramwaje Elbląskie zapowiedzieli strajk ciągły. Rozpocznie się on 2 października 2017 roku i potrwa do odwołania.

Elbląski ZKM poinformował, że w tym czasie tramwaje na wszystkich liniach nie będą kursować. W miejsce linii tramwajowych uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza.

Komunikacja zastępcza będzie kursowała od godz. 4:20 do godz. 23:00 na liniach oznaczonych jako T1, T2, T4 i T5:

Linia T1– zastępująca linię tramwajową nr 1, a także częściowo linię nr 3

pętla Ogólna – Ogólna – Odrodzenia – Mazurska – Browarna – Robotnicza – Pocztowa – Plac Słowiański – Rycerska – Tysiąclecia – Grunwaldzka - Dębowa; częstotliwość ok. 25 min.

Linia T2 (okrężna trasa) – zastępująca linię tramwajową nr 2

pętla dworzec – Grunwaldzka – Tysiąclecia – Rycerska – Plac Słowiański – Armii Krajowej – 12 Lutego – Królewiecka – Marymoncka – Kościuszki – Królewiecka – powrót do dworca po tej samej trasie; częstotliwość ok. 25 min.

Linia T4 – zastępująca linię tramwajową nr 4

pętla Ogólna – Ogólna – Dąbka – Teatralna – Robotnicza – Pocztowa – Plac Słowiański – Rycerska – Tysiąclecia – Grunwaldzka – pętla Dębowa; częstotliwość ok. 20 min.

Linia T5 (okrężna trasa) – zastępująca linię tramwajową nr 5

pętla Ogólna – Ogólna – Dąbka – Teatralna – Robotnicza – Armii Krajowej – Grota-Roweckiego – Grobla św. Jerzego – Bema – Łęczycka – Rawska – Grunwaldzka – Grottgera – Łęczycka – powrót do pętli Ogólna po tej samej trasie; częstotliwość ok. 25 min.

ZKM informuje, że autobusy na liniach zastępczych będą zatrzymywały się na wszystkich przystankach autobusowych na swojej trasie. Ponadto w ciągu ul. Browarnej, Królewieckiej oraz Grunwaldzkiej, na wysokości przystanków tramwajowych (tam gdzie jest to tylko możliwe) zostaną ustawione tymczasowe przystanki autobusowe. Przesiadki pomiędzy autobusami regularnych linii, a liniami zastępczymi lub pomiędzy liniami zastępczymi mogą odbywać się na podstawie jednego biletu, w czasie 40 minut od momentu skasowania biletu w pierwszym pojeździe. Autobusy będą oznakowane tablicami o treści "komunikacja zastępcza" oraz nazwami poszczególnych linii. Informujemy, że w ramach autobusowej komunikacji zastępczej pasażerów będą obsługiwały także autobusy komunikacji podmiejskiej.

ZKM w Elblągu zwraca się z prośbą do pasażerów o zachowanie odpowiedniej ostrożności na przystankach i podczas wsiadania/ wysiadania z autobusów, szczególnie na przystankach tymczasowych w pobliżu torowisk.

Przypomnijmy, że spór załogi z zarządem dotyczący zarobków w Tramwajach Elbląskich trwa od stycznia br. Związkowcy chcą podwyżki wynagrodzeń o 2 zł za godzinę oraz większego dodatku za pracę w niedzielę i święta. Od kwietnia pracownicy są już w sporze zbiorowym z podlegającą miastu dyrekcją przewoźnika. 4 września br. motorniczowie przeprowadzili strajk ostrzegawczy. Strony nie doszły jednak do porozumienia.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
strajk
motorniczy
Elbląg
Tramwaje Elbląskie
  • www – 29.09.2017

    Czyli w przyszłości tramwaje pójdą na żyletki. Szkoda...

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!