TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Od 1 listopada zostanie uruchomiony przystanek Warszawa Powązki
InfoRail.pl - Opublikowano: 24.10.2019 15:45:20
Od 1 listopada zostanie uruchomiony przystanek Warszawa Powązki (foto: PKP PLK)

Od dnia 1 listopada 2019 od początku kursowania w związku z zakończeniem budowy uruchamia się nowy przystanek kolejowy Warszawa Powązki – poinformował ZTM Warszawa.

Od dnia 1 listopada 2019 od początku kursowania w związku z zakończeniem budowy uruchamia się nowy przystanek kolejowy Warszawa Powązki – poinformował ZTM Warszawa.

Przystanek ten zlokalizowany jest na linii kolejowej nr 20 w pobliżu wiaduktu ulicy Powązkowskiej, pomiędzy Warszawą Gdańską o Warszawą Koło. Będzie obowiązywał dla linii S9, R90, RE90.

Jak informowały PKP PLK przystanek Warszawa Powązki jest budowany w ramach projektu "Prace na linii obwodowej w Warszawie (odc. Warszawa Gołąbki/Warszawa Zachodnia – Warszawa Gdańska)", o wartości ok. 200 milionów złotych, który współfinansowany jest z mechanizmu CEF – Łącząc Europę.

Efektem budowy przystanku Warszawa Powązki i modernizacji mostu Gdańskiego będzie zwiększenie możliwości przepustowych linii. Da to przewoźnikom możliwość przejazdu pociągami w takcie. Możliwe jest zwiększenie liczby połączeń po linii obwodowej z 60 do około 100 pociągów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
przystanek
Warszawa
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.