TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

O warszawskiej komunikacji miejskiej przy kawie
ZTM TransInfo.pl - Opublikowano: 03.06.2019 18:02:24
O warszawskiej komunikacji miejskiej przy kawie

Rada WTP i Zarząd Transportu Miejskiego zapraszają na spotkanie poświęcone komunikacji miejskiej.

Rada WTP i Zarząd Transportu Miejskiego zapraszają na spotkanie poświęcone komunikacji miejskiej.

Będzie możliwość porozmawiania o trasach autobusów po otwarciu trzech stacji metra na Targówku. Nie zabraknie także tematów z zakresu bezpieczeństwa w komunikacji, węzłów przesiadkowych oraz nowoczesnych rozwiązaniach taryfowych. Spotkanie odbędzie się 4 czerwca br. w Warszawie, w Centrum Kreatywności "Targowa", o godzinie 17.

Kolejne posiedzenie Rady Warszawskiego Transportu Publicznego będzie miało charakter otwarty i będą mogli wziąć w nim udział wszyscy zainteresowani mieszkańcy aglomeracji warszawskiej. Spotkanie odbędzie się 4 czerwca, w Warszawie, w Centrum Kreatywności "Targowa" przy ulicy Targowej 56. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17.

Uczestnicy spotkanie będą mieli możliwość porozmawiania na temat proponowanego układu komunikacyjnego po otwarciu stacji metra: Szwedzka, Targówek Mieszkaniowy i Trocka. Głównymi tematami spotkania będą: bezpieczeństwo w pojazdach i na przystankach WTP, projektowanie i organizacja węzłów przesiadkowych, nowa Zintegrowana Karta Miejska i możliwe rozwiązania biletowe oraz planowanie tras autobusowych w sytuacji rozwoju transportu szynowego. Ta część spotkania będzie prowadzona w formie warsztatów typu "world cafe". Jest to metoda konwersacyjna służąca poszukiwaniu kreatywnych pomysłów dotyczących wybranych dziedzin życia danej społeczności.

Podczas spotkania zostaną także zaprezentowana efekty pracy rady za ostatnie pół roku. Będzie mowa m.in. o rekomendacjach dotyczących systemu informacji pasażerskiej oraz integracji transportu publicznego w aglomeracji warszawskiej.

Radę Warszawskiego Transportu Publicznego powołano w 2018 roku. Jej zadaniem jest zbieranie opinii i propozycji reprezentantów różnych środowisk na tematy organizacyjne, przewozowe, handlowe, taryfowe, infrastrukturalne. Dotyczą one rozwiązań obowiązujących lub możliwych do zastosowania w Warszawskim Transporcie Publicznym.

W skład rady wchodzą przedstawiciele środowisk: społecznego, ekologicznego, biznesowego, samorządowego i naukowego.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZTM Warszawa
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.