TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

O przyszłości żeglugi śródlądowej - na Śląsku
InfoShip.pl - Opublikowano: 25.03.2019 16:30:50
O przyszłości żeglugi śródlądowej - na Śląsku

"Kanał Śląski i Droga Wodna Górnej Wisły – szanse i wyzwania" to temat konferencji, która 22 marca odbyła się w Auli Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego.

"Kanał Śląski i Droga Wodna Górnej Wisły – szanse i wyzwania" to temat konferencji, która 22 marca odbyła się w Auli Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego.

Organizacja konferencji wpisuje się w cel priorytetowy województwa, jakim jest promocja potencjału głównych rzek województwa. W konferencji uczestniczył Michał Woś, członek Zarządu Województwa Śląskiego.

-"Powinniśmy rozmawiać o gospodarczym wykorzystaniu rzek i ich znaczeniu w kontekście promocyjnym i przyrodniczym. Województwo Śląskie wspiera działania, których celem jest aktywizacja żeglugi śródlądowej, to impuls rozwojowy i nowe szanse dla regionu. Kanał Śląski może stać się istotnym elementem integrującym południowe regiony Polski, co zwiększy atrakcyjność województwa i poprawi system transportowy" – mówił Michał Woś, członek Zarządu Województwa Śląskiego.

W trakcie konferencji przedstawiono historię Kanału Śląskiego i Drogi Wodnej Górnej Wisły, a przedstawiciel Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej omówił postępy w przygotowaniu Programu Rozwoju Odrzańskiej Drogi Wodnej. Naukowcy z Uniwersytetu Śląskiego i Politechniki Krakowskiej przedstawili ponadto uwarunkowania hydrologiczne i gospodarki wodnej dla funkcjonowania Kanału Śląskiego.

W drugiej części spotkania dyskutowano o Kanale Śląskim i Drodze Wodnej Górnej Wisły jako szansie rozwoju gospodarczego południowo-wschodniej Polski. Omówiono także hydrotechniczne uwarunkowania budowy i funkcjonowania obiektów wchodzących w ich skład. Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego był jednym z organizatorów wydarzenia.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
konferencja
Wisła
Odra
Kanał Śląski
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.