TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nysa z umową na elektrobusy SOR [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 25.11.2019 11:00:33
Nysa z umową na elektrobusy SOR; fot. UM Nysa

Dwa autobusy elektryczne czeskiej marki SOR trafią do Nysy.

Dwa autobusy elektryczne czeskiej marki SOR trafią do Nysy.

20 listopada Gmina Nysa podpisała umowę zakupu dwóch nowych autobusów o napędzie elektrycznym. Pojazdy zasilą tabor Miejskiego Zakładu Komunikacji. Na ulice naszego miasta wyruszą po zakończeniu remontu centrum. Producentem autobusów jest czeska firma SOR.

MZK w ubiegłym roku testował już pojazdy tej firmy. Testy wypadły na tyle obiecująco, że zdecydowano o zakupie autobusów. Każdy z nich ma 9,5 m długości. Pojazdy są klimatyzowane i wyposażone w nowoczesny system informacji pasażerskiej. Znajduje się w nich 26 miejsc siedzących.

Przetargowa historia

Przypomnijmy, że Nysa już dwa razy próbowała kupić autobusy elektryczne. W ubiegłym roku ogłoszono przetarg na ich dostawę. Jednak zakończył się on niepowodzeniem. Nikt nie chciał przedstawić miastu ofert.

W marcu ogłoszono nowy przetarg. Jednak i on nie przyniósł pozytywnego rezultatu. Miasto bowiem uznało, że oferty SOR-a i Solarisa były ponad zakładane możliwości finansowe, aczkolwiek przyznać trzeba, iż mocno zaniżone w stosunku do obecnych realiów.

W tej sytuacji w połowie lipca ogłoszono trzeci przetarg. Na dwa autobusy klasy MIDI oraz ładowarki miasto przygotowało tyle co poprzednio, czyli 4 132 800 PLN brutto. A to dało wycenę jednostkową za elektrobus z ładowarką na poziomie 1 680 000 PLN.

Dwie oferty

W przetargu złożono dwie oferty:

  • SOR zaproponował cenę 4 231 200 PLN brutto, co daje 1 720 000 PLN netto za jeden EBN10 z ładowarką.

  • Solaris za dwa Urbino 8,9LE electric oraz ładowarki zaproponował sumę 4 525 908 PLN brutto, co daje jednostkową cenę 1 839 000 PLN netto.

22 października miasto rozstrzygnęło przetarg. Wybór padł na SOR-a. Atutem czeskiego producenta była nie tylko cena, ale także ocena techniczna. Łączna punktacja wyglądała następująco: 92 do 82,5 pkt. na korzyść Czechów.

Dostawa elektrobusów oraz uruchomieniem ładowarek ma nastąpić w ciągu maksymalnie 365 dni od podpisania umowy ze zwycięzcą przetargu. Więcej o tym kontrakcie pisaliśmy TUTAJ.

O umowie SOR-Nysa informowały też lokalne media - od 5:35 minuty:Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
elektrobus
SOR
MZK Nysa
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.