TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nowy Targ czeka na oferty od firm kontrolujących bilety
TransInfo.pl - Opublikowano: 19.12.2019 17:00:57
Nowy Targ czeka na oferty od firm kontrolujących bilety; fot. UM NOwy Targ

Grudzień to obfity miesiąc dla firm trudniących się kontrolą biletów i windykacją należności. Czas na Nowy Targ.

Grudzień to obfity miesiąc dla firm trudniących się kontrolą biletów i windykacją należności. Do grona przewoźników szukających tych właśnie podmiotów dołącza również Miejski Zakład Komunikacji w Nowym Targu. Przewoźnik zaprosił potencjalnych wykonawców do złożenia oferty. Usługi mają być świadczone w 2020 roku.

Zakres zamówienia

Przedmiotem umowy będzie świadczenie usług w zakresie kontroli biletów w autobusach komunikacji miejskiej, na terenie działalności Miejskiego Zakładu Komunikacji w Nowym Targu (tj. Miasto Nowy Targ, Gmina Szaflary i Gmina Nowy Targ) oraz informowanie zamawiającego o wszelkich stwierdzonych przypadkach:

- braku rozkładów jazdy na przystankach,

- wykonywania przewozu brudnymi autobusami,

- nieaktualnego ustawienia kasowników,

- niewłaściwego wykonywania obowiązków służbowych przez kierowców, a w szczególności: nie zatrzymywania się na przystankach, niekulturalnej obsługi pasażerów, odmowy sprzedaży biletów pasażerom, pobrania od pasażerów pieniędzy i nie wydania biletu.

Bilety do kontroli

Dokonywanie czynności kontrolnych przez kontrolerów może być wykonywane tylko wówczas jeżeli kontroler posiada trwały wyróżnik (identyfikator) w wyraźnie widocznym miejscu. Kontrolerzy biletów przeprowadzą kontrolę wyłącznie w autobusie komunikacji miejskiej w myśl zasady, że osoba jest pasażerem do momentu przebywania wewnątrz pojazdu. Wszelkie informacje udzielane pasażerom przez kontrolerów winny być zwięzłe i wyczerpujące, a prowadzone rozmowy mają być ograniczone do tematów związanych z wykonywanymi obowiązkami. Bez względu na zaistniałe okoliczności kontrolerzy nie mogą zwracać się do pasażerów podniesionym głosem oraz przybierać postawę lekceważącą. W każdej sytuacji powinni przestrzegać zasad grzeczności i uprzejmości w stosunku do pasażerów. W czasie prowadzonej interwencji w stosunku do pasażera, który dopuścił się naruszenia przepisów taryfowych lub porządkowych obowiązujących w MZK Nowy Targ mają oni unikać sporu, starać się zachować spokój i rozwagę, a formalności załatwić taktownie bez zbędnych komentarzy, aczkolwiek stanowczo. Czynności kontrolne nie mogą powodować utrudnień i opóźnień w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej. Jednocześnie kontrolerzy nie będą mieli prawa wydawania jakichkolwiek poleceń prowadzącemu pojazd poza uzasadnionymi przypadkami spowodowania zatrzymania lub zmiany trasy przejazdu autobusu.

Liczba kontroli

MZK wymaga, aby w miesiącu przeprowadzono minimum 360 kontroli miesięcznie, w tym 25 kontroli w niedzielę i święta. Wykonawca ma obowiązek zapewnienia przeprowadzania kontroli przez cały okres funkcjonowania komunikacji miejskiej we wszystkie dni robocze i z uwzględnieniem harmonogramu, który powinien zapewnić równomierne rozłożenie kontroli na wszystkich liniach, o różnych porach dnia na terenie miasta i terenie gmin obsługiwanych przez MZK. Wykonawca musi legitymować się przynajmniej dwoma referencjami, potwierdzającymi wykonywanie działalności polegającej na kontroli biletów w transporcie zbiorowym, z których wynikać będzie, iż usługi te świadczone są rzetelnie i bez zastrzeżeń.

Otwarcie i ocena ofert

Otwarcie ofert ma nastąpić w dniu 20 grudnia. Jedynym kryterium oceny ofert jest cena.



Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
kontroler
wierzytelność
Nowy Targ
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.