TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nowy-stary prezydent Olsztyna zapowiada dalsze inwestycje w tramwaje
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 05.11.2018 11:59:18
Nowy-stary prezydent Olsztyna zapowiada dalsze inwestycje w tramwaje

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, który w II turze został wybrany na kolejną kadencję, zapowiedział zawiązanie koalicji z PO, kontynuowanie rozwoju miasta, w tym dalszy rozwój linii tramwajowych.

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, który w II turze został wybrany na kolejną kadencję, zapowiedział zawiązanie koalicji z PO, kontynuowanie rozwoju miasta, w tym dalszy rozwój linii tramwajowych.

Drugą turę wyborów prezydenckich w Olsztynie wygrał dotychczasowy prezydent Piotr Grzymowicz uzyskując 54,4 proc. głosów. Jego rywal Czesław Małkowski otrzymał 28 tys. 791 głosów (45,6 proc.).

W poniedziałek w Radiu Olsztyn Grzymowicz zapowiedział, że "będzie nadal chciał budować potencjał miasta, bo niezwykle ważne jest, by nie ustawać w działaniach na rzecz rozwoju, podnoszenia jakości poziomu życia". "Jestem przekonany, że mając plany i strategię będziemy mogli je zrealizować" - powiedział Grzymowicz. Przyznał, że jego "naturalnym koalicjantem" w ratuszu będzie PO, z którą dotąd był w koalicji. Grzymowicz oraz szef regionalnej PO Jacek Protas już przed drugą turą wyborów podkreślali, że w razie wygranej Grzymowicza będą dążyli do kontynuacji koalicji.

W 25 osobowej radzie miasta Olsztyna Koalicja Obywatelska zdobyła 9 mandatów, a komitet Grzymowicza 4 mandaty. Porozumienie da tym samym Grzymowiczowi większość w radzie (PiS zdobył w niej 7 mandatów, 4 mandaty należą do komitetu Czesława Małkowskiego i 1 mandat do komitetu Wspólny Olsztyn).

Oceniając wynik głosowania Grzymowicz stwierdził, że olsztynianie głosując na niego "z aprobatą przyjęli dotychczasowe działania i wybrali rozwój". Zapowiedział, że będzie dążył do rozbudowy sieci tramwajowej; dodał że liczy w tej kwestii na finansowe wsparcie rządu. "Jesteśmy jedynym miastem, które po wojnie odbudowało trakcję tramwajową, to ekologiczny środek transportu, a rząd na to stawia. Liczę na to, że rząd będzie chciał inwestować w Olsztynie" - podkreślił prezydent.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Olsztyn
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.