TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nowy Sącz: 24 autobusy na 70 lat MPK
GAZETA KRAKOWSKA - Opublikowano: 18.06.2018 17:42:57

Na jubileusz przewoźnik planuje zakupić 24 nowe autobusy

Jak informuje Gazeta Krakowska - 14 czerwca odbyły się uroczystości związane z 70-leciem Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Nowym Sączu.

W tym roku sądeckie MPK planuje zakup nowego taboru autobusowego. 24 autobusy to cześć strategii rozwojowej przedsiębiorstwa, które - choć skończyło właśnie 70 lat - chce iść z duchem czasu.Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne zostało założone w 1948 roku. Przez 70 lat swojego istnienia firma przeszła wiele zmian, a obecnie świadczy swoje usługi nie tylko mieszkańcom Nowego Sącza, ale również okolicznych gmin w tym Starego Sącza, Kamionki Wielkiej oraz Podegrodzia.

- Nasze przedsiębiorstwo cały czas się rozwija - zapewnia Andrzej Górski, prezes MPK i dodaje, że w najbliższym czasie z oferty sądeckiego przewoźnika korzystać będą mogli również pasażerowie z gmin

Jeszcze w tym roku do Nowego Sącza trafią 24 nowoczesne autobusy marki man. Będą to pojazdy niskopodłogowe, w pełni klimatyzowane i wyposażone w silniki spełniające europejską normę Euro 6 dotyczącą ochrony środowiska. Autobusy kosztować będą około 30 mln zł. Ale to nie koniec inwestycji w miejski tabor.

- W przyszłym roku planujemy zakup kolejnych sześciu autobusów marki man oraz dwóch autobusów elektrycznych wraz z infrastrukturą ładowania pojazdów - informuje prezes MPK.

Zintegrowany system taryf

Obecnie trwają rozmowy pomiędzy MPK a przewoźnikami kolejowymi w sprawie zintegrowanego systemu taryfowego. Chodzi o to, aby pasażerowie korzystający z pociągu mogli na tym samym bilecie podróżować również komunikacją miejską.

- Zależy nam na tym, aby sądeczanie i przyjezdni mogli liczyć na w pełni kompleksową obsługę - mówi Górski.

Obecnie MPK zatrudnia 250 pracowników i ma na stanie 80 autobusów, które obsługują 500 kilometrów linii komunikacyjnych. Rocznie przewozi 14 milionów pasażerów.


WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
jubileusz
MPK Nowy Sącz
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.