TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nowy przystanek tramwajowy w Poznaniu
InfoTram.pl - Opublikowano: 05.03.2019 09:27:25
Nowy przystanek tramwajowy w Poznaniu (foto: ZTM)

Od czwartku, 7 marca br., pasażerowie będą mogli korzystać z nowego przystanku "Ratajczaka" znajdującego się przy odnowionym odcinku ulicy Święty Marcin – poinformował poznański ZTM.

Od czwartku, 7 marca br., pasażerowie będą mogli korzystać z nowego przystanku "Ratajczaka" znajdującego się przy odnowionym odcinku ulicy Święty Marcin – poinformował poznański ZTM.

Zatrzymywać się na nim będą tramwaje linii nr 2, 5, 9, 13 i 16. Wraz z realizacją Projektu Centrum, ulica Św. Marcin zyskuje nowe oblicze. Dotyczy to także infrastruktury torowo-sieciowej. Wymienione zostało torowisko i sieć trakcyjna, dzięki czemu podróż stała się bardziej bezpieczna i komfortowa. Od czwartku, 7 marca pasażerowie zyskają kolejne dogodne miejsce wsiadania i wysiadania z tramwajów - na odcinku pomiędzy dość odległymi przystankami "Zamek" i "Gwarna" a "Marcinkowskiego".

Przystanek "Ratajczaka", który znajduje się na ul. Św. Marcinie w pobliżu skrzyżowania z ulicą Ratajczaka, został wyposażony w wiatę, ławki i tablicę informacji pasażerskiej. To przystanek typu wiedeńskiego, dzięki czemu łatwiej będzie wsiadać i wysiadać z tramwajów zwłaszcza osobom starszym, niepełnosprawnym, ale także opiekunom z dziećmi w wózkach. W przyszłości - po wybudowaniu trasy tramwajowej wzdłuż ul. Ratajczaka - będzie można na tym przystanku wsiąść w tramwaj jadący na Wildę i Dębiec, co znacząco skróci czas dojazdu na południe Poznania.

Warto pamiętać, że uruchomienie nowego przystanku oznacza nie tylko kolejne miejsce przesiadkowe. Od 7 marca nowy przystanek na trasie z ronda Kaponiera w kierunku Al. Marcinkowskiego będzie uwzględniany w systemie PEKA. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób opłacających podróże z tPortmonetki oraz korzystających z biletów trasowanych. "Ratajczaka" stanie się przystankiem "do pary" dla przystanku "Pl. Wolności" (w kierunku Fredry i Gwarnej), przez co wyrównane zostaną opłaty za przejazd w obu kierunkach.

Osoby, które w chwili uruchomienia przystanku będą posiadały bilet trasowany uwzględniający przejazd tramwajem przez ul. Święty Marcin, mogą z tego biletu korzystać do zakończenia jego ważności. Natomiast kolejny bilet powinien już uwzględniać nowy przystanek. Posiadacze kart PEKA, będą musieli się udać do najbliższego Punktu Obsługi Klienta ZTM w celu uaktualnienia trasy zapisanej na karcie. Bilet trasowany obejmujący nowy przystanek "Ratajczaka" dostępny będzie w sprzedaży od 7 marca 2019.

ZTM podał też, że od nocy z 1 na 2 kwietnia zlikwidowana zostanie linia nr 202, a w jej miejsce ponownie uruchomiona linia autobusowa nr 231 (Rondo Kaponiera – Rondo Rataje).

Projekt Centrum to największa inwestycja rewitalizacyjna prowadzona obecnie w Poznaniu. Zakłada przebudowę ulic i chodników w dużej części śródmieścia, a także zmianę infrastruktury podziemnej. Przewiduje modernizację torowisk tramwajowych i budowę nowej trasy tramwajowej w ul. Ratajczaka. Część pierwszego etapu polegająca na przebudowie ul. Święty Marcin pomiędzy ulicami: Gwarną i Ratajczaka właśnie dobiega końca, jednak planowane są już kolejne.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZTM Poznań
Poznań
przystanek
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.