TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nowy prezes i wiceprezes MPK Nowy Sącz
- Opublikowano: 19.03.2019 10:00:59
Nowy prezes i wiceprezes MPK Nowy Sącz; fot, UM NOwy Sącz

Nowi prezesi nowosądeckiej spółki rozpoczną pracę w dniu 1 kwietnia.

Rada Nadzorcza Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Nowym Sączu wybrała nowego prezesa i wiceprezesa zarządu.

W wyniku procedury konkursowej nowym prezesem zarządu MPK został Jerzy Leszczyński, a wiceprezesem zarządu do spraw techniczno-eksploatacyjnych spółki Tomasz Wesołowski.

Jerzy Leszczyński jest nowosądeczaninem. Posiada wykształcenie wyższe mechaniczne, które zdobył na Politechnice Krakowskiej. Od 1993 roku właściciel firmy transportowej Lemax, od 2001 roku właściciel i Prezes Zarządu firmy Lesko. Od 2002 roku pełni stanowisko wiceprezesa Sądeckiej Izby Gospodarczej.

Tomasz Wesołowski także jest absolwentem Politechniki Krakowskiej. Jest inżynierem kierunku Mechanika i Budowa Maszyn, magistrem kierunku Transport o specjalności eksploatacja i zarządzanie w transporcie. Ostatnio prowadził własną działalność gospodarczą z zakresu doradztwa transportowego, a wcześniej pracował między innymi jako szef działu spedycji, a następnie menager w sądeckiej firmie transportowej.

Nowi prezesi spółki pracę rozpoczną 1 kwietnia 2019 roku.

Przypomnijmy, że do tej pory pełniącym obowiązki prezesa MPK, po odwołaniu z tego stanowiska Andrzeja Górskiego pełnił Krzysztof Migacz.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
personalia
MPK Nowy Sącz
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.