TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nowy dworzec w Bielsku Podlaskim, ale najpierw kontener
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 09.04.2019 18:24:31
Nowy dworzec w Bielsku Podlaskim, ale najpierw kontener (wiz. PKP SA)

10,9 mln zł będzie kosztować budowa nowego dworca kolejowego w Bielsku Podlaskim. W najbliższych tygodniach zacznie działać tymczasowy, tzw. kontenerowy dworzec, stary zostanie zburzony.

10,9 mln zł będzie kosztować budowa nowego dworca kolejowego w Bielsku Podlaskim. W najbliższych tygodniach zacznie działać tymczasowy, tzw. kontenerowy dworzec, stary zostanie zburzony.

W ostatnich dniach inwestor – PKP SA – podpisał umowę z wykonawcą tej inwestycji firmą Pożarski Budownictwo Sp. z o.o. Inwestycja jest dofinansowana z UE z programu Polska wschodnia.

Kontenerowy dworzec w Bielsku Podlaskim ma stanąć do 3 maja. Nowy obiekt dworca ma być gotowy – zgodnie z umową – w 50 tygodni. Stary i niefunkcjonalny budynek zostanie zastąpiony przez innowacyjny dworzec systemowy – estetyczny i przystosowany do potrzeb wszystkich grup podróżnych. Zakończenie prac budowlanych planowane jest na 2020 rok. Takie dworce systemowe zazwyczaj zastępują niefunkcjonalne obecnie duże dworce, powstają także na takich stacjach, gdzie dotychczas dworców nie było w ogóle.

Nowy dworzec w Bielsku Podlaskim będzie podobny do obiektów, które PKP SA realizuje również w innych miastach. Będzie to jednokondygnacyjny budynek dostosowany do potrzeb osób, które mają kłopoty z poruszaniem się, także osób niewidomych. Obiekt będzie wykorzystywał odnawialne źródła energii, będzie m.in. wyposażony w pompy ciepła, fotowoltaikę, oświetlenie LED, a woda deszczowa ma być wykorzystywana w toaletach.

W przeszkolonej ogrzewanej poczekalni zostanie umieszczony nowoczesny system informacji głosowej i wizualnej o rozkładzie jazdy pociągów. Powstaną nowe chodniki dla pieszych i dojścia do parkingów. "Ciekawymi rozwiązaniami architektonicznymi będą otwarta poczekalnia znajdująca się pod zadaszeniem od strony peronów oraz wieża zegarowa.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
dworzec
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.