TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nowość w PKP Intercity. Wybór miejsca z planu składu
InfoRail.pl - Opublikowano: 25.11.2019 08:45:26
Nowość w PKP Intercity. Wybór miejsca z planu składu

PKP Intercity wprowadziły nowość przy zakupie biletów, na którą czekało wielu pasażerów. To możliwość wyboru miejsca z planu pociągu.

PKP Intercity wprowadziły nowość przy zakupie biletów, na którą czekało wielu pasażerów. To możliwość wyboru miejsca z planu pociągu.

Jak udało nam się ustalić na razie jest to możliwe jedynie na połączenia bezpośrednie, obsługiwane ezt-ami, a więc Dartami, Flirtami i ED250. Bilety w taki sposób można kupić na połączenia w terminach od 15 grudnia, a więc od wejścia w życie nowego rozkładu jazdy pociągów. Na razie nie ma możliwości zakupu biletów w taki sposób na kursy obsługiwane przez składy wagonowe. Ma się to jednak zmienić i docelowo cała siatka połączeń zostanie objęta tym systemem.

PKP Intercity już kilka miesięcy temu zapowiadały wprowadzenie takiego udogodnienia dla pasażerów. Teraz przy zakupie biletu może wybrać miejsce ze schematu. Z tego poziomu możliwe jest także rezerwowanie miejsc specjalnych, takich jak: miejsce dla osoby z rowerem, miejsce dla osoby na wózku, miejsce dla opiekuna osoby na wózku, miejsce dla OzN - nie na wózku i przedział dla osoby z dzieckiem do lat 6. Są one oznaczone ikonkami na schemacie.

Wybór miejsca wydaje się stosunkowo prosty, zaś same schematy dość czytelne. Na zielono podświetlone są miejsca wolne, na szaro niedostępne, na pomarańczowo zaś wybrane przez pasażera.

Jest też samouczek. Dowiadujemy się z niego, że zaznaczone miejsca muszą znajdować się w jednym wagonie. Jeśli w żadnym wagonie nie ma wystarczającej liczby miejsc, zamówienie należy podzielić na mniejsze: wrócić do formularza, zmniejszyć liczbę osób tak by odpowiadała dostępności miejsc w wagonie. Następnie ponownie wyszukać połączenie i powtórzyć czynności tyle razy, aby uzyskać bilety dla wszystkich osób.

Używając schematu graficznego nie można uzyskać biletu bez gwarancji miejsca do siedzenia. Jeśli na schemacie pociągu wszystkie miejsca są zajęte, należy powrócić do formularza zamówienia, pominąć etap wyboru miejsca ze schematu i przejść do podsumowania transakcji - system umożliwi zakup biletu bez gwarancji miejsca do siedzenia (nie dotyczy pociągów EIP).   Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
miejscówka
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.