TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nowohuckie torowiska przejdą remont. Tramwaje pojadą szybciej niż 10 km/h
UMK InfoTram.pl - Opublikowano: 25.07.2019 14:42:57
Nowohuckie torowiska przejdą remont. Tramwaje pojadą szybciej niż 10 km/h (foto: UMK)

Torowisko tramwajowe na al. Jana Pawła II i ul. Ptaszyckiego jest mocno wyeksploatowane (obecnie obowiązuje ograniczenie prędkości do 10 km/h).

Torowisko tramwajowe na al. Jana Pawła II i ul. Ptaszyckiego jest mocno wyeksploatowane (obecnie obowiązuje ograniczenie prędkości do 10 km/h).

Doraźne prace serwisowe pozwalają utrzymać ruch tramwajowy, ale konieczna jest jego przebudowa. Miasto zabezpieczyło środki na opracowanie projektu, został ogłoszony przetarg. Oferty można składać do piątku, 23 sierpnia.

W ramach inwestycji przebudowane zostanie torowisko tramwajowe w ciągu al. Jana Pawła II: od pl. Centralnego do ul. Ptaszyckiego i ul. Ptaszyckiego do ul. Bardosa (ok. 2 km). Dodatkowo wyremontowana będzie pętla tramwajowa "Kopiec Wandy". Pojawi się nowa sieć trakcyjna oraz odwodnienie.

Na opracowanie dokumentacji projektowej projektant będzie miał 10 miesięcy. Gdy projekt będzie gotowy, możliwe będzie przygotowanie kolejnego etapu – ogłoszenia przetargu na wykonawcę prac. Przebudowa tego torowiska ma kluczowe znaczenie, ponieważ w trakcie prac na al. Solidarności (pomiędzy placem Centralnym a ul. Bulwarową), stanie się ono trasą objazdową dla tramwajów.

Na ostateczny wybór projektanta wpływ będą miały zaproponowana cena (60 proc.) oraz okres gwarancji (40 proc.).Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kraków
torowisko
remont
tor
  • Krzysztof Stanek – 26.07.2019

    Juz zapowiedzieli jakis czas temu ze 2 lata trzeba poczekac na remont... Tyle im zejdzie z przetargami itp.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.