TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nowe pociągi metra od Siemens Mobility w Bangkoku
- Opublikowano: 12.04.2019 12:11:39
Nowe pociągi metra od Siemens Mobility w Bangkoku (foto: Siemens)

Firma Siemens Mobility wraz z tureckim producentem taboru kolejowego Bozankaya dostarczyła pierwsze siedem pociągów metra dla operatora BTS Skytrain w stolicy Tajlandii.

Firma Siemens Mobility wraz z tureckim producentem taboru kolejowego Bozankaya dostarczyła pierwsze siedem pociągów metra dla operatora BTS Skytrain w stolicy Tajlandii.

Pociągi rozpoczęły już kursowanie na linii "Green Line" w Bangkoku. Docelowo spółka otrzyma 22 czteroczłonowe pociągi wraz z 16-letnim serwisem. W ramach zamówienia Siemens Mobility dostarcza wózki, systemy jezdne i hamulcowe i realizuje usługi związane z zarządzaniem projektem, pracami inżynieryjnymi oraz procedurami zdawczymi pociągów. Pojazdy powstają w zakładach Bozankaya w Ankarze.

To pierwszy system transportu publicznego w stolicy Tajlandii, do którego Siemens Mobility dostarczył system napowietrzny wraz z pełnym serwisem, gwarantującym dostępność pociągów na poziomie ponad 99 %. Razem z nowymi składami przepustowość linii "Green Line" zwiększy się do ponad jednego miliona pasażerów dziennie, przy niezmienionym optymalnym komforcie pasażerów - wyjaśnia Sabrina Soussan, szefowa Siemens Mobility.

Operator linii "Green Line" w Bangkoku zlecił spółce Siemens Mobility dostarczenie 22 pociągów w maju 2016 r. Zamówienie zostało złożone w ramach projektu zagospodarowania istniejących linii oraz nowo budowanych połączeń. Pierwszy nowy odcinek został otwarty w grudniu 2018 r. i połączył dużą aglomerację Samut Prakan, położoną około 25 km na południe od Bangkoku ze stolicą państwa. Nowy odcinek linii zaczyna się na obecnej stacji końcowej Bearing, ma około 13 kilometrów długości, a na jej trasie znajduje się dziewięć stacji. Linia biegnie wzdłuż drogi Sukhumvit, najdłuższej ulicy Bangkoku, przekracza kanał Samrong I kończy się na stacji Soi Thesaban Bang Pu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Siemens
metro
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.