TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nowe Flexity od Bombardiera dla Duisburga
InfoTram.pl - Opublikowano: 14.09.2020 14:45:49
Nowe Flexity od Bombardiera dla Duisburga (foto: Bombardier)

Bombardier dostarczył dla Duisburga pierwszy nowy wagon Flexity.

Bombardier dostarczył pierwszy z dwóch prototypowych trzyczłonowych, niskopodłogowych tramwajów dla DVG Duisburg.

Pojazdy zostały dostarczone z fabryki Bombardiera w Budziszynie w Niemczech do bazy DVG w Grunewald, która została rozbudowana i zmodernizowana. DVG zamówiło 47 pojazdów Flexity Classic LRV w listopadzie 2017 r. Kontrakt za 132 mln euro obejmuje dostawę części zamiennych i usługi serwisowe na 24 lata z opcją przedłużenia o 8 lat.

Dwa prototypowe pojazdy LRV zostaną gruntownie przetestowane i uruchomione przed otrzymaniem pozwolenia na dopuszczenie do eksploatacji. Bombardier i DVG planują wprowadzenie pojazdów do użytku latem 2021 r., wraz z dostawą seryjnie produkowanych LRV.

Niskopodłogowe w 70% pojazdy mają 34 m długości i 2,3 m szerokości. Mogą pomieścić 200 podróżnych i zapewniają dostęp dla niepełnosprawnych pasażerów. Dostępne są miejsca dla wózków dziecięcych, wózków inwalidzkich i rowerów. Po każdej stronie pojazdu umieszczono pięcioro drzwi, a mechaniczne klapy są wysuwane, aby wypełnić lukę między pojazdem a przystankiem i poprawić dostępność pojazdów. Jest także klimatyzacja, CCTV i system informacji pasażerskiej.

Tramwaje są wyposażone w system odzyskiwania energii podczas hamowania, która może zasilać system ogrzewania lub być przywracana do sieci trakcyjne.

DVG planuje wprowadzić nowe pojazdy na linie 901 i 903.

Jestem pewien, że pasażerowie w Duisburgu będą zadowoleni z dojazdów tymi nowymi pojazdami tak samo, jak cieszyliśmy się z ich projektowania i budowy. Jesteśmy bardzo dumni, że możemy przyczynić się do wysiłków Duisburga, aby przyciągnąć jeszcze większą część mieszkańców miasta do korzystania z transportu publicznego, zmniejszania lokalnego ruchu drogowego i zanieczyszczenia powietrza - powiedział Dirk Wunderlich, szef Business Unit German Cities w Bombardier Transportation.

Obecnie około 1000 tramwajów FLEXITY firmy Bombardier jeździ w 42 niemieckich miastach, a ponad 5000 tramwajów i lekkich pojazdów szynowych tego producenta z powodzeniem obsługuje pasażerów lub jest zamawianych na całym świecie.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Bombardier
Flexity
Diusburg