TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nocne tramwaje wracają do Wrocławia
InfoTram.pl - Opublikowano: 09.07.2019 16:42:18
Nocne tramwaje wracają do Wrocławia (foto: wroclaw.pl)

Trwają rozmowy i analizy dotyczące reorganizacji komunikacji nocnej we Wrocławiu. Godziny przejazdów tramwajów wydłużone do okolic godz. 24.

Trwają rozmowy i analizy dotyczące reorganizacji komunikacji nocnej we Wrocławiu. Godziny przejazdów tramwajów wydłużone do okolic godz. 24.

Komunikacja nocna cieszy się coraz większą popularnością i potrzebne są zmiany, dlatego stworzenie koncepcji reorganizacji kursowania komunikacji miejskiej nocą znalazło się w zadaniach kwartalnych prezydenta Wrocławia, Jacka Sutryka.

Na podstawie przeprowadzonych badań napełnień autobusów nocnych stwierdzono wzrost zainteresowania wśród pasażerów wybranymi kursami, dlatego wskazane jest wprowadzenie zmian w organizacji komunikacji zbiorowej w porze nocnej wybranych linii tramwajowych i autobusowych – napisał prezydent Wrocławia.

Oprócz badań Urząd Miejski posiłkuje się też wnioskami od samych mieszkańców, które spływały do Wydziału Transportu. Powstającą koncepcja ma dokładnie opisać kierunki zmian w kursowaniu komunikacji nocnej. Wśród pomysłów wymienia się wzmocnienie linii autobusowych na najpopularniejszych i najbardziej obleganych kierunkach. W tej chwili po Wrocławiu jeździ 15 nocnych linii autobusowych. Po reorganizacji mają kursować częściej i w miarę możliwości być obsługiwane pojazdami przegubowymi. Szykują się również wydłużenie kursowania dziennych tramwajów do około godz. 24.00. W tej chwili kursują do okolic godz. 23, później na trasach można spotkać tylko tramwaje, które zjeżdżają do zajezdni.

Zmiany analizowane są w porozumieniu z MPK Wrocław i jak zapowiada Urząd Miejski mają wchodzić w życie etapami.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wrocław
linia