TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nocne prace na trasie Pestki
InfoTram.pl - Opublikowano: 05.11.2019 09:45:26
Nocne prace na trasie Pestki (foto: UMP)

Od nocy z poniedziałku na wtorek (4 na 5 listopada) do nocy z 28 na 29 listopada włącznie, prowadzona będzie wymiana torów na trasie Poznańskiego Szybkiego Tramwaju na wysokości wiaduktu kolejowego w pobliżu ulicy Norwida.

Od nocy z poniedziałku na wtorek (4 na 5 listopada) do nocy z 28 na 29 listopada włącznie, prowadzona będzie wymiana torów na trasie Poznańskiego Szybkiego Tramwaju na wysokości wiaduktu kolejowego w pobliżu ulicy Norwida.

Prace prowadzone będą tylko w godzinach nocnych. Dzienne linie na PST będą funkcjonować bez zmian.

Nocna linia tramwajowa nr 201 funkcjonować będzie tylko w weekendy (noce z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę) oraz dodatkowo w nocy 10/11 listopada.

W pozostałe noce linia będzie zastępowana:

- przez linię tramwajową nr 204 na odcinku Os. Sobieskiego - Słowiańska (z wyjątkiem nocy: 4/5, 18/19 i 25/26 listopada - w te noce prosimy korzystać z linii 234 i 235),

- przez linie autobusowe 234 i 235 na odcinku Słowiańska - rondo Kaponiera,

- przez linię tramwajową nr 202 na odcinku rondo Kaponiera - most św. Rocha - os. Lecha - rondo Starołęka - rondo Rataje - most św. Rocha - rondo Kaponiera (również w noce 4/5, 18/19 i 25/26 listopada).

Z powodu uruchomienia linii nr 202, funkcjonowanie autobusowej linii nr 231 będzie zawieszone.

Rozkład jazdy tymczasowych linii nr 202 i 204 został tak zsynchronizowany, żeby zapewniać przesiadki:

- na rondzie Kaponiera między tramwajami linii nr 202 i autobusami linii 234 i 235,

- na przystankach Słowiańska między autobusami linii 234 i 235 a tramwajami linii nr 204 (z wyjątkiem nocy 4/5, 18/19 i 25/26 listopada)

Linie 202 i 204 funkcjonować będą na następujących trasach:

Linia nr 202

RONDO KAPONIERA - Roosevelta - Most Teatralny - Fredry - Gwarna - Święty Marcin - Marcinkowskiego - Lewandowskiej - Most św. Rocha - Kórnicka - Trasa Kórnicka - OS. LECHA - Chartowo - Żegrze - rondo Żegrze - rondo Starołęka - Zamenhofa - rondo Rataje - Kórnicka - Most św. Rocha - Lewandowskiej - Marcinkowskiego - plac Wolności - Gwarna - Święty Marcin - RONDO KAPONIERA

Linia funkcjonuje w noce z niedzieli na poniedziałek, z poniedziałku na wtorek, z wtorku na środę, ze środy na czwartek i z czwartku na piątek (z wyjątkiem nocy 10/11 listopada)

Linia nr 204

OS. SOBIESKIEGO - Trasa PST - SŁOWIAŃSKA

Linia funkcjonuje w noce z niedzieli na poniedziałek, z wtorku na środę, ze środy na czwartek i z czwartku na piątek (z wyjątkiem nocy 10/11 listopada).

Przystankiem końcowym i początkowym dla linii 202 na rondzie Kaponiera będzie przystanek autobusowo-tramwajowy na Moście Uniwersyteckim przed wjazdem na rondo Kaponiera.

Tramwaje linii nr 204 kursować będą na Trasie PST po torze właściwym do kierunku jazdy zarówno w stronę Słowiańskiej, jak i w stronę os. Sobieskiego. Po przyjeździe do stacji Słowiańska tramwaj nawróci przez przejazd za nim, po czym przejedzie na tor w kierunku os. Sobieskiego i rozpocznie kurs powrotny zgodnie z rozkładem jazdy.

W celu zapewnienia dogodniejszych przystanek na przystanku Słowiańska, zmienioną trasą w kierunku os. Batorego kursować będą autobusy linii nr 234.

Linia nr 234

RONDO KAPONIERA - Roosevelta - Pułaskiego - Księcia Mieszka I - Słowiańska - Naramowicka - Serbska - Murawa - Lechicka - Naramowicka - Łużycka - Stoińskiego - Wiechowicza - Szeligowskiego - OS. BATOREGO

Autobusy pomijać będą przystanek Żniwna, zatrzymując się na żądanie na wszystkich przystankach na zmienionej trasie (Armii Poznań, Słowiańska i Ozimina).Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Poznań
PST
torowisko
tor
infrastruktura
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.