TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Niewybuchy na budowie metra na Bródnie
PAP InfoTram.pl - Opublikowano: 20.11.2019 15:45:53
Niewybuchy na budowie metra na Bródnie (foto: Wikipedia/Tadeusz Rudzki, lic. CC BY-SA 4.0)

Saperzy zabezpieczyli i wywieźli niewybuch z budowy metra na Bródnie. Nie ma już utrudnień komunikacyjnych, a ewakuowani wrócili do swoich domów. Prace na budowie wznowiono - poinformował w środę Bartosz Sawicki z firmy Gulermak, wykonawcy metra na Bródnie.

Saperzy zabezpieczyli i wywieźli niewybuch z budowy metra na Bródnie. Nie ma już utrudnień komunikacyjnych, a ewakuowani wrócili do swoich domów. Prace na budowie wznowiono - poinformował w środę Bartosz Sawicki z firmy Gulermak, wykonawcy metra na Bródnie.

Niewybuch znaleziono w środę rano na budowie metra. Podczas działań saperów, policji i straży pożarnej, ewakuowano pracowników budowy, uczniów pobliskiej szkoły podstawowej, lokatorów trzech bloków i pracowników centrum usługowego. W sumie było to ok. tysiąc osób.

Jak podał PAP Sawicki, po południu niewybuch został wywieziony przez saperów w bezpieczne miejsce. Mieszkańcy, którzy byli ewakuowani, wrócili do swoich domów. Pracownicy wznowili budowę.

Według informacji przekazanych PAP przez podkom. Paulinę Onyszko z Komendy Stołecznej Policji, niewybuch to pocisk lotniczy, pochodzący najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Jego średnica wynosi 30 cm, a długość - 60 cm. W środę około godz. 10 natrafił na niego operator koparki na budowie metra przy ul. Bazyliańskiej 7.

Na czas akcji zablokowano przejazd w okolicy skrzyżowania Rembielińska - Kondratowicza, w związku z czym niektóre z linii tramwajowych skierowano na inne trasy. Zgodnie z komunikatem Warszawskiego Transportu Publicznego utrudnienia się zakończyły.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
metro
budowa
Warszawa
Metro Warszawskie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.