TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nieostrożność kierowcy przyczyną wypadku pod Opolem
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 28.10.2019 10:15:53
Nieostrożność kierowcy przyczyną wypadku pod Opolem (foto: PAP)

Nieostrożność kierowcy, który wjechał pod pociąg relacji Przemyśl - Świnoujście, była prawdopodobnie przyczyną wypadku na przejeździe kolejowym w Suchym Borze pod Opolem.

Nieostrożność kierowcy, który wjechał pod pociąg relacji Przemyśl - Świnoujście, była prawdopodobnie przyczyną wypadku na przejeździe kolejowym w Suchym Borze pod Opolem.

Do wypadku doszło w niedzielę, 27 października. Według wstępnych ustaleń kierowca osobowego volkswagena nie zachował należytej ostrożności i wjechał pod pociąg pośpieszny relacji Przemyśl - Świnoujście. Młody mężczyzna kierujący samochodem zginął na miejscu. Jednotorowa linia kolejowa była zablokowana.

Według PKP PLK w momencie wypadku urządzenia ostrzegające na przejeździe były sprawne. Pulsowało czerwone światło i działała sygnalizacja dźwiękowa. Ze względu na pracę ekip śledczych i uszkodzenia lokomotywy trasa Opole - Częstochowa była zablokowana. Wszystkie okoliczności wypadku zbada specjalna komisja.

Dla podróżnych jadących pociągiem, biorącym udział w zdarzeniu podstawiono specjalny skład, który dowiózł ich do Opola. Stąd mogli dojechać do Wrocławia, a następnie do Świnoujścia. Kilka pociągów zostało skierowanych na alternatywne trasy. Po uzyskaniu zgody prokuratora pracę rozpoczęły służby techniczne. Po wymianie uszkodzonej lokomotywy pociąg przejechał do Opola.

Ruch pociągów został wznowiony około godz. 20.

 Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
przejazd kolejowy
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.