TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Niemieckie bomby na lotnisku w Radomiu
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 19.11.2019 16:30:31
W Radomiu znaleźli niemieckie bomby ; fot. Policja

Dwie bomby o wadze 500 i 50 kg znaleziono na lotnisku w Radomiu.

Dwie niemieckie bomby z okresu II wojny światowej – jedną półtonową, drugą pięćdziesięciokilogramową – znaleziono w czasie rozbudowy pasa startowego na lotnisku w Radomiu. Niewybuchy zabrali i zdetonowali saperzy z Dęblina.

Rzecznik prasowy 1 Dęblińskiego Batalionu Drogowo-Mostowego ppor. Leszek Mućka, powiedział 15 listopada  PAP, że odkrycia dokonano we wtorek wieczorem, ale ze względu na późną porę i bezpieczeństwo saperów, teren zabezpieczono i akcję podjęto dzień później.

Pierwsza bomba, znaleziona w trakcie robót, ważyła 50 kg. Drugą – o wadze 500 kg, leżącą na głębokości około metra - saperzy znaleźli podczas sprawdzania terenu.

"Niewybuchy zostały przewiezione w czwartek na poligon w Nowej Dębie i tam zostały zniszczone" – powiedział rzecznik dęblińskich saperów.

Dodał, że znalezisko było niebezpieczne. "To były bomby, których zapalniki z jakichś powodów nie zadziałały, ale nadal groziły wybuchem" – stwierdził ppor. Mućka.

Bomby przeleżały w ziemi 80 lat. Zostały zrzucone przez Luftwaffe w czasie bombardowania lotniska na Sadkowie we wrześniu 1939 r. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bezpieczeństwo
Lotnisko Radom
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.