TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Niemcy: Wypadek autokaru pod Lipskiem [FILM]
InfoAir.pl - Opublikowano: 20.05.2019 12:00:41
Niemcy: Wypadek autokaru pod Lipskiem ; fot. YouTube Focus.de

19 maja, na autostradzie A9 pod Lipskiem, miał miejsce wypadek autokaru relacji Berlin-Monachium. Jedna osoba nie żyje, a dziewięć jest ciężko rannych.

19 maja, na autostradzie A9 pod Lipskiem, miał miejsce wypadek autokaru relacji Berlin-Monachium. Jedna osoba nie żyje, a dziewięć jest ciężko rannych. 

Wypadek miał miejsce w okolicy Bad Dürrenberg (Saalekreis), na granicy Saksonii-Anhalt i Saksonii. Na pokładzie piętrowego autobusu w barwach sieci FlixBus podróżowało 75 pasażerów.

W godzinach wczesnowieczornych autobus uderzył w nasyp - w pobliżu parkingu Parkplatz Bachfurt - i przewrócił się na bok, a metalowe bariery ochronne wbiły się przednią szybę.

Wszyscy pasażerowie i załoga doznali mniejszych lub większych obrażeń.

Przyczyna wypadku jest nadal niejasna. Jak powiedziała rzeczniczka policji, po wstępnych badaniach, zakładana jest wersja, że kierowca zasnął za kierownicą.

W akcji ratunkowej brało udział 56 ambulansów, osiem śmigłowców ratowniczych i dziesiątki strażaków i policjantów. Poszkodowani zostali przydzieleni do 14 szpitali - przede wszystkim na terenie  Saksonii-Anhalt i Saksonii.

W niedzielę wieczorem Flixbus uruchomił specjalną infolinię i wystosował kondolencje: -"Nasze współczucie kierujemy do pasażerów i kierowców autobusów, a także ich rodzin i przyjaciół".

Ruch na A9 został przywrócony dopiero w poniedziałek rano, po prawie dwunastu godzinach akcji ratunkowej.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Niemcy
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.