TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Niemcy: Wypadek autobusu szkolnego
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 25.01.2020 15:00:39
Niemcy: Wypadek autobusu szkolnego; fot. DPA

W wypadku autobusu szkolnego zginęło dwoje dzieci

Dwoje dzieci zginęło, a 20 innych zostało rannych, w tym pięcioro ciężko, w czwartkowym wypadku (23.01) autobusu szkolnego w miejscowości Berka niedaleko Eisenach w niemieckim kraju związkowym Turyngia - poinformowała policja.

Według niej tuż przed wjazdem do Berki autobus wpadł w poślizg na gładkiej kostkowej nawierzchni i zjechał z drogi po jej skarpie, wywracając się.

Na razie nic nie wskazuje na to, by przyczyną wypadku były usterki techniczne lub błąd kierowcy.

Autobus wiózł do szkoły podstawowej w Berce 22 dzieci w wieku od ośmiu do jedenastu lat. Ofiarami śmiertelnymi są 8-letni chłopiec i będąca jego rówieśniczką dziewczynka. Nie wiadomo jeszcze, czy mali pasażerowie mieli pozapinane pasy bezpieczeństwa, gdyż policja nie wypowiedziała się dotąd na ten temat. Kierowca jest również ranny i doznał szoku. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Niemcy
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.