TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Niebawem przetarg na kolejne odcinki trasy tramwajowej przez Popowice
WROCLAW.PL InfoTram.pl - Opublikowano: 28.01.2020 09:45:02
Niebawem przetarg na kolejne odcinki trasy tramwajowej przez Popowice (foto: wroclaw.pl)

Jeszcze w styczniu Wrocławskie Inwestycje ogłoszą przetarg na budowę kolejnych odcinków trasy tramwaju przez Popowice. W ramach tego zadania powstanie 3,1 km torowiska (w tym 1,45 km torowiska zielonego).

Jeszcze w styczniu Wrocławskie Inwestycje ogłoszą przetarg na budowę kolejnych odcinków trasy tramwaju przez Popowice. W ramach tego zadania powstanie 3,1 km torowiska (w tym 1,45 km torowiska zielonego).

Prace przy trasie tramwajowej przez Popowice skoncentrowane są teraz przy skrzyżowaniu ul. Długiej z Poznańską i na fragmencie ul. Starogroblowej. Przebudowywany jest również wiadukt kolejowy nad ul. Długą, gdzie powstanie przystanek kolejowy oraz zintegrowany węzeł przesiadkowy. W tym rejonie będzie wybudowany też potężny kanał ogólnospławny. Drogowcy pracują również przy konstrukcjach pierwszych chodników i tras rowerowych w pobliżu ogródków działkowych.

Budujemy tramwaj na Popowice. Właśnie podjąłem decyzję o ogłoszeniu przetargu na realizację ostatnich odcinków trasy. W ramach tego zadania powstanie 3,1 km torowiska (w tym 1,45 km torowiska zielonego). Przebudujemy drogi, wybudujemy ścieżki rowerowe, nowe chodniki oraz instalacje podziemne m.in. sieć wodociągową. Wzmocnimy też most Dmowskiego. Przy stacji Wrocław Popowice powstanie węzeł przesiadkowy dla pasażerów komunikacji miejskiej i PKP. Prace przy I etapie inwestycji rozpoczęły się w maju ubiegłego roku. Nowa linia tramwajowa będzie gotowa do końca 2022 roku. Działamy! – poinformował na portalu społecznościowym Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Będzie zielone torowisko

Jeszcze w tym miesiącu spółka Wrocławskie Inwestycje ogłosi przetarg na dwa odcinki trasy, które po obu stronach trasy będą włączały się do obecnej sieci tramwajowej. Jeden od strony mostów Mieszczańskich. Tam wykonawca włączy nowe torowisko w to istniejące. Na pewno na tym odcinku powstanie też stacja prostownikowa "Szczepin", która będzie zasilała sieć trakcyjną.

Drugi odcinek będzie budowany od ul. Milenijnej i Pilczyckiej do ogrodów działkowych przy ul. Starogroblowej. Przy wiadukcie kolejowym powstanie drugi na tej trasie węzeł przesiadkowy Wrocław-Popowice. W ramach inwestycji na tym odcinku zostanie zmodernizowana także stacja prostownikowa "Milenijna".

Inwestycja w liczbach:

3.8 km nowego torowiska

5,4 km nowych i przebudowanych dróg

17 przebudowanych skrzyżowań

5,7 km nowych lub przebudowanych ścieżek rowerowych

31 przystanków (w tym 21 nowych)

120 mln zł koszt prac w I etapie

Nowa linia tramwajowa będzie gotowa do końca 2022 roku.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wrocław
Wrocławskie Inwestycje
torowisko
budowa