TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nie wiadomo kiedy wysokopodłogowe tramwaje znikną z Warszawy
InfoTram.pl - Opublikowano: 10.07.2019 11:08:58
Nie wiadomo kiedy wysokopodłogowe tramwaje znikną z Warszawy

Podpisana jakiś czas temu umowa z Hyundaiem nie daje gwarancji wycofania wszystkich wysokopodłogowych tramwajów z Warszawy.

Podpisana jakiś czas temu umowa z Hyundaiem nie daje gwarancji wycofania wszystkich wysokopodłogowych tramwajów z Warszawy.

Z informacji przekazanych przez przewoźnika wynika, że obecnie w dzień powszedni niskopodłogowce obsługują 60% zadań, zaś w soboty i święta – 90%. Z informacji przekazanych przez wiceprezydenta Warszawy Roberta Soszyńskiego wynika, że po dostawach nowego taboru nie uda się wycofać wszystkich wagonów z wysoką podłogą. Udział niskopodłogowców wzrośnie do 70%, a to dlatego, że Warszawa planuje inwestycje tramwajowe i nowe wagony zostaną skierowane na nowe trasy.

Wymiana taboru to proces długotrwały i wymagający dużych nakładów finansowych. Dlatego na dzień dzisiejszy nie można podać dokładnego terminu wycofania tramwajów wysokopodłogowych – podał Robert Soszyński.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Tramwaje Warszawskie
Warszawa
  • Michał Kamiński – 13.07.2019

    Tak samo na siłę chcieli wycofać Ikarusy przez co sprawne i w dobrym stanie pojazdy poszły na złom, a pasażerom odbiło się to czkawką. Mogły bez problemu jeździć jeszcze kilka lat zapewniając poza wysoką podłogą naprawdę dobre warunki podróży. Za to trzeba było się gnieść w 15 metrowych rumplach, ciasnych w środku i bez dobrej wentylacji w środku.

  • Filip Pieńkowski – 03.08.2019

    A jak wygląda kwestia zakupu używanych wagonów?

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.