TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nie udało się wprowadzić do sprzedaży podrobionych biletów
- Opublikowano: 29.03.2019 11:52:53
Nie udało się wprowadzić do sprzedaży podrobionych biletów (foto: Policja)

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy próbowali wprowadzić do sprzedaży podrobione bilety MPK.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy próbowali wprowadzić do sprzedaży podrobione bilety MPK.

Sprawcy usłyszeli już zarzuty usiłowania popełnienia oszustwa (art. 286 KK). Na wniosek śledczych prokurator objął podejrzanych dozorem Policji. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Jeden ze sprawców wpadł w ręce stróżów prawa na terenie krakowskiej giełdy. Policjanci zatrzymali 50-letniego mężczyznę, na "gorącym" uczynku popełnienia przestępstwa, gdy oferował do sprzedaży po rażąco niskich cenach falsyfikaty biletów czasowych. Kryminalni ujawnili przy nieuczciwym handlarzu blisko 1300 "lewych" biletów, uprawniających do przejazdu środkami komunikacji miejskiej. Według ustaleń śledczych, w wyniku jego przestępczej działalności, miasto i gmina Kraków zostały narażone na straty w kwocie sięgającej 40 000 zł. Intensywne czynności operacyjne prowadzone przez funkcjonariuszy w tej sprawie, spowodowały, że już następnego dnia został zatrzymany wspólnik "przedsiębiorcy", którym okazał się 60-letni mieszkaniec Wrocławia. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty usiłowania popełnienia oszustwa (art. 286 KK), za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Prokurator Prokuratury Rejonowej Kraków – Krowodrza zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Policja
bilet
Kraków
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.