TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nie dostał pracy w MPK Rzeszów to .. ukradł autobus
POLSATNEWS.PL, NOWINY24.PL - Opublikowano: 04.11.2019 10:00:23
Solaris Urbino 18 electric - zdjecie poglądowe ; fot. ZTM Rzeszów

Niecodzienna sytuacja w Rzeszowie. 1 listopada mężczyzna ukradł autobus MPK zaraz po tym, jak nie dostał pracy jako kierowca.

Niecodzienna sytuacja w Rzeszowie. 1 listopada mężczyzna ukradł autobus MPK Rzeszów zaraz po tym, jak nie dostał pracy jako kierowca.

Były pracownik MPK w Rzeszowie pojawił się w piątek na zajezdni, by prosić o ponowne przyjęcie do pracy.

-"Miał jednak problemy osobiste i marne szanse na powrót - powiedział dziennikowi "Nowiny" Tomasz Wesołowski, wicedyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie.

Mężczyzna usłyszał więc odmowę. Nie wyszedł jednak z bazy MPK, ale wsiadł do stojącego w niej pustego, przegubowego autobusu, przygotowanego na ewentualny szybki wyjazd. Przekręcił kluczyk w stacyjce i wyjechał ukradzionym pojazdem "na miasto".

Po kilku minutach "kursu" zatrzymali go pracownicy techniczni komunikacji miejskiej, wysłani przez dyspozytora. Interweniowała też policja. Mężczyzna na szczęście nie zdążył spowodować wypadku, ani uszkodzić ukradzionego autobusu.

Do podobnej kradzieży doszło w marcu. 29-latek wdarł się na teren zajezdni w Ostrołęce (woj. mazowieckie), uruchomił jeden z autobusów i przejechał nim ponad 3 kilometry. - Prawdopodobnie chciał się dostać nim do domu - mówił wówczas asp. Krzysztof Kolator z ostrołęckiej policji.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
kierowca
MPK Rzeszów
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.