TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nie będzie tureckich tramwajów w Łodzi? Modertrans wygrywa
InfoTram.pl - Opublikowano: 14.11.2019 13:15:03
Nie będzie tureckich tramwajów w Łodzi? Modertrans wygrywa

Łódzki Zarząd Inwestycji Miejskich rozstrzygnął przetarg na dostawę 30 tramwajów. Oferta tureckiej firmy Bozankaya została odrzucona. Wygrał Modertrans.

Łódzki Zarząd Inwestycji Miejskich rozstrzygnął przetarg na dostawę 30 tramwajów. Oferta tureckiej firmy Bozankaya została odrzucona. Wygrał Modertrans.

Poznańska firma dostała komplet 100 pkt. Ofertę PESY oceniono na 81,87 pkt, z czego 48,48 na 60 w kryterium ceny, 13,39 na 15 w kryterium parametrów techniczno-użytkowych i 20 na 25 w kryterium funkcjonalności wagonu i rozwiązań technicznych. Stadler oceniony został natomiast na 68,75 pkt, z czego 47,47 na 60 w kryterium ceny, 9,28 na 15 w kryterium parametrów techniczno-użytkowych i 12 na 25 w kryterium funkcjonalności wagonu i rozwiązań technicznych.

Przypomnijmy, że najtańsza była oferta odrzucona. Ceny zaproponowane przez producentów to:

Bozankaya – 263 mln zł;

Modertrans – 268 mln zł;

PESA – 332 mln zł oraz

Stadler – ok. 339 mln zł.

Tylko dwie pierwsze mieściły się w budżecie. Zamawiający na zakup tramwajów chce przeznaczyć ok. 275 mln zł.

Zamówienie zostało podzielone na trzy zadania:

1) Zadanie 1 - dostawy 30 sztuk fabrycznie nowych (tzn. wyprodukowanych nie wcześniej niż 6 miesięcy przed datą realizacji dostawy i nie eksploatowanych dotychczas) tramwajów niskopodłogowych (co najmniej 80% niskiej podłogi);

2) Zadanie 2 - dostawa pakietu eksploatacyjno-naprawczego, zgodnie z wykazem i opisem przedmiotu zamówienia;

3) Zadanie 3 - dostawa specjalistycznego wyposażenia.

Nowe wagony trafią do zmodernizowanej zajezdni Chocianowice, najpóźniej do 1 marca 2022 roku.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Modertrans
Łódź
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.