TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nextbike zostaje w Sosnowcu i rozbuduje system
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 29.03.2019 17:59:24
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Władze Sosnowca niebawem podpiszą umowę z firmą Nextbike Polska na budowę 13 nowych stacji ze 140 rowerami. Będzie można z nich korzystać od marca 2020 roku.

Władze Sosnowca niebawem podpiszą umowę z firmą Nextbike Polska na budowę 13 nowych stacji ze 140 rowerami. Będzie można z nich korzystać od marca 2020 roku.

Dostarczenie tej infrastruktury wyniesie miasto 3,3 mln zł. Nowe stacje mają pojawić się w dzielnicach, które do tej pory nie były obsługiwane przez wypożyczalnię, czyli m.in. w Kazimierzu Górniczym, na Pogoni, na Zagórzu i Porąbce. Obecnie Sosnowiecki Rower Miejski liczy 130 rowerów i 9 stacji.

Nie tylko po Sosnowcu

Jak informuje oficjalny serwis internetowy Sosnowca, 5 kwietnia w życie wejdzie ważna dla użytkowników zmiana. Wypożyczając rower w Sosnowcu, Tychach, Chorzowie lub w Katowicach, będzie można go oddać w jednym z tych czterech. Należy pamiętać, że dotyczy to tylko rowerów standardowych.

System rusza 1 kwietnia

Sosnowiecka wypożyczalnia zacznie działać już 1 kwietnia. Dla użytkowników przygotowano 130 rowerów w 9 stacjach. W poprzednim sezonie rowery były wypożyczane 35 tys. razy, a w systemie zarejestrowanych jest 6,4 tys. użytkowników.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Sosnowiec
rower miejski
Nextbike
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.