TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nextbike walczy z wandalami w Warszawie
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 12.06.2019 15:54:22
Zdj. Bractwo Rowerowe - Radom

Nextbike, największy operator rowerów miejskich w Polsce, postanowił zwalczać akty wandalizmu w Warszawie. Firma rozpoczęła akcję kontroli stacji Veturilo. Są już pierwsze jej efekty: złapano kilku wandali na gorącym uczynku.

Nextbike, największy operator rowerów miejskich w Polsce, postanowił zwalczać akty wandalizmu w Warszawie. Firma rozpoczęła akcję kontroli stacji Veturilo. Są już pierwsze jej efekty: złapano kilku wandali na gorącym uczynku.

Kontrole mają na celu powstrzymanie wandalizmu, niszczenia i kradzieży rowerów.

Chcemy, aby rower miejski był dostępny dla wszystkich. Większość mieszkańców to rozumie i stosuje się do zasad związanych z użytkowaniem jednośladów. Zdarzają się jednak uszkodzenia i kradzieże rowerów. Dlatego wprowadzamy działania, które pomogą nam powstrzymać i ograniczyć takie zachowania – powiedział Paweł Orłowski, prezes Nextbike Polska.

Złapani na gorącym uczynku

Podczas jednej z odbywających się kontroli stacji elektrycznych w Warszawie zostali ujęci na gorącym uczynku młodociani przestępcy. Bardzo szybko pojawił się na miejscu zdarzenia patrol Policji. Sprawcy zostali przewiezieni na komisariat, gdzie postawiono im zarzuty – informuje Nextbike.

Takich akcji będziemy robić coraz więcej. Przynajmniej kilka w miesiącu. Mamy nadzieję, że w przyszłości uda się nam rozszerzyć działania także na inne miasta – dodał Paweł Orłowski.

Kontrole na stacjach

W Warszawie Nextbike Polska ma także tzw. kontrolerów terenowych, którzy sprawdzają, czy użytkownicy w momencie zwracania roweru pamiętają o ważnych czynnościach gwarantujących prawidłowe i bezpieczne zwrócenie roweru. Trzeba zatem:

–wstawić rower do elektrozamka, a jeśli to nie jest możliwe

–zabezpieczyć rower przy użyciu linki (dokładnie przetasowując zamek szyfrowy) i dokonać zwrotu w aplikacji/przy użyciu terminala

Operator Veturilo ostrzega, że za brak regulaminowego zabezpieczenia roweru Nextbike może zablokować konto użytkownikowi. W przypadku, gdy doszłoby do kradzieży, wówczas użytkownik może zostać obciążony karą finansową.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
rower miejski
Nextbike
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.