TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nextbike operatorem wypożyczalni w Oświęcimiu
PAP, INFOBIKE.PL - Opublikowano: 30.12.2019 18:35:14
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Oświęcim ma nowego operatora rowerów miejskich. Na wiosnę przyszłego roku wypożyczalnię poprowadzi firma Nextbike Polska.

Oświęcim ma nowego operatora rowerów miejskich. Na wiosnę przyszłego roku wypożyczalnię poprowadzi firma Nextbike Polska.

System od Nextbike

Magistrat wyłonił operatora, który stworzy sieć wypożyczalni. Będzie ich dziewięć, głównie w Oświęcimiu, ale też po jednej w Brzezince i Harmężach – podał oświęcimski magistrat. Miasto chciało przeznaczyć na zorganizowanie sieci wypożyczalni 450 tys. zł. Pierwszy przetarg zakończył się fiaskiem. Nikt się nie zgłosił. Na kolejny wpłynęła tylko jedna oferta - firmy z Warszawy. Opiewała na ok. 550 tys. zł. Magistrat ją przyjął i wkrótce podpisze umowę z operatorem, który ma bogate doświadczenie w tym zakresie. Z usług warszawskiej firmy korzysta już wiele samorządów.

Od maja do października

Władzom miasta zależy, aby mieszkańcy i turyści mogli korzystać z "oświęcimskiegoroweru aglomeracyjnego" od początku maja do końca października przyszłego roku. Partnerem miasta w tym projekcie jest gmina Oświęcim. Oba samorządy przygotowują nową atrakcję w ramach powołanej kilka miesięcy temu Aglomeracji Oświęcimskiej.

Oświęcim będzie pierwszym miastem w zachodniej Małopolsce, które będzie posiadało taką sieć. Zaplanowano dziewięć wypożyczalni. Siedem działałoby w Oświęcimiu, m.in. na starówce i osiedlu Zasole, które leży w pobliżu byłego niemieckiego obozu Auschwitz I. Dwie zostałyby umieszczone w Brzezince przy centrum obsługi turystów nieopodal byłego niemieckiego obozu Auschwitz II-Birkenau, a także w Harmężach przy Centrum św. Maksymiliana.

Aglomeracja oświęcimska to jeden z pierwszych w województwie małopolskim projektów dotyczących współpracy sąsiadujących samorządów. Tworzą ją miasto Oświęcim, gmina Oświęcim oraz Chełmek. Wspólne działania dotyczą m.in. ochrony zdrowia, komunikacji, ekologii, kultury i sportu. Aglomerację, która nie stanowi odrębnego podmiotu w rozumieniu prawa, zamieszkuje ok. 70 tys. mieszkańców. Jej obszar liczy blisko 130 km kw. (PAP)

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Oświęcim
rower miejski
Nextbike
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.