TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

NextBike o MEVO: Ogłosimy upadłość NB Tricity
InfoBike.pl - Opublikowano: 29.10.2019 14:30:19
NextBike o MEVO: Ogłosimy upadłość NB Tricity; fot. NextBike

Zdaniem NextBike Polska, odstąpienie od umowy z OMGGS na rower miejski MEVO nie ma wpływu na bieżącą działalność firmy.

Zdaniem NextBike Polska, odstąpienie od umowy z OMGGS na rower miejski MEVO nie ma wpływu na bieżącą działalność firmy.

Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot odstąpił od umowy dotyczącej obsługi projektu Mevo zawartej z NB Tricity, spółką zależną Nextbike Polska. Ta sytuacja nie ma wpływu na bieżącą działalność Nextbike Polska, obsługę innych systemów i użytkowników w samorządach w całej Polsce.

-"Zakończenie współpracy z OMGGS było jednym z branych przez nas pod uwagę scenariuszy. Obecnie przygotowujemy wniosek o ogłoszeniu upadłości spółki NB Tricity. Jednocześnie kontynuujemy obsługę pozostałych klientów – powiedział Paweł Orłowski prezes Zarządu Nextbike Polska.

Cel: MEVO

NB Tricity to spółka celowa w 100% zależna od Nextbike Polska o kapitale zakładowym 5 tys. zł. Jedynym projektem realizowanym przez NB Tricity był projekt roweru metropolitalnego Mevo.

Zgodnie z umową z OMGGS, tytułem należytego jej wykonania, NB Tricity zabezpieczyła Stowarzyszenie w postaci bezwarunkowej i nieodwołalnej gwarancji bankowej, udzielonej przez Alior Bank do maksymalnej wysokości 4 027 290 zł. Powyższa gwarancja bankowa została wystawiona w ramach zawartej z Nextbike Polska umowy o limit na gwarancję.

-"Jest to obecnie jedyne obciążenie Nextbike z tytułu realizacji przez NB Tricity umowy z OMGGS – podkreśla Paweł Orłowski.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rower miejski
Mevo
NextBike
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.