TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Newag zmodernizuje zakład w Nowym Sączu
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 11.03.2019 09:44:08 2 komentarze
Newag zmodernizuje zakład w Nowym Sączu

Newag zamierza zmodernizować zakład w Nowym Sączu. Zgodnie z decyzją wydaną przez Krakowski Park Technologiczny ma otrzymać prawo do zwolnienia od podatku dochodowego w wysokości do 35 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji.

Newag zamierza zmodernizować zakład w Nowym Sączu. Zgodnie z decyzją wydaną przez Krakowski Park Technologiczny ma otrzymać prawo do zwolnienia od podatku dochodowego w wysokości do 35 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji - podała spółka w komunikacie.

Inwestycja ma polegać na "zwiększeniu zdolności produkcyjnych istniejącego przedsiębiorstwa, w zakresie produkcji i sprzedaży lokomotyw, elektrycznych spalinowych zespołów trakcyjnych, wagonów osobowych, tramwajów oraz usług związanych z dokonywaniem modernizacji oraz remontów lokomotyw, zespołów trakcyjnych i wagonów, w gminie Miasto Nowy Sącz, w terminie do 31 marca 2022 r., poprzez zakup nieruchomości z halą produkcyjną, rozbudowę/modernizację istniejących budynków, zakup maszyn i urządzeń oraz rozbudowę/modernizację istniejących linii produkcyjnych".

Jak podano, minimalna wartość kosztów kwalifikowanych zadeklarowanych przez spółkę wynosi 80,4 mln zł, a maksymalna wartość 104,5 mln zł.

Inwestycja ma być finansowana ze środków własnych oraz w odniesieniu do niektórych z nabywanych maszyn i urządzeń - w formie leasingu finansowego.

Spółka podała, że realizację zaplanowano na lata 2019-2021, a pełne wdrożenie efektów inwestycji w działalności spółki powinno nastąpić do końca roku 2021.

Decyzja dotycząca zwolnienia od podatku ma obowiązywać przez dwanaście lat.

"W celu skorzystania ze zwolnienia podatkowego spółka jest zobowiązana do spełnienia warunków określonych szczegółowo w decyzji, w tym poniesienia kosztów kwalifikowanych w zadeklarowanej minimalnej wysokości oraz zwiększenia i utrzymania poziomu zatrudnienia" - napisano w komunikacie.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Newag
fabryka
Nowy Sącz
  • Marcin Sumara – 11.03.2019

    Newag Pesa razem ,co wy na to.

  • DarekP – 12.03.2019

    To możliwe tylko w wypadku, gdy państwo wykupi Newag od właściciela. Inaczej wspólnie nie będzie im po drodze, gdyż mają te same produkty.

  • DarekP – 12.03.2019

    A i jeszcze jedna ciekawostka, o jakie wagony im chodzi, skoro zrezygnowali z modernizacji osobowych, a produkcji nie mieli?

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.