TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Newag wykona naprawy okresowe zachodniopomorskich Impulsów. Za 48 mln zł
- Opublikowano: 28.05.2019 14:19:25 1 komentarz
Newag wykona naprawy okresowe zachodniopomorskich Impulsów. Za 48 mln zł (foto: UMWZ)

Trzynaście zachodniopomorskich Impulsów przejdzie gruntowne naprawy – podał Zachodniopomorski Urząd Marszałkowskie.

Trzynaście zachodniopomorskich Impulsów przejdzie gruntowne naprawy – podał Zachodniopomorski Urząd Marszałkowskie.

To niezbędne, aby nowoczesny tabor Pomorza Zachodniego woził nas bezpiecznie i komfortowo. Napraw dokona Newag. Umowa opiewająca na niemal 48 mln zł została podpisana we wtorek 28 maja br. w Szczecinie. Będą to naprawy poziomu P4, co oznacza, że pojazdy przejdą przegląd podzespołów i zespołów, a wszystkie części, które będą dawały oznaki zużycia lub ryzyka awarii zostaną wymienione lub naprawione.

Posiadanie najnowszego taboru w Polsce to nie tylko chwała, ale i obowiązki. Wymaga on systematycznych przeglądów, które gwarantują bezpieczeństwo. Cieszę się, że przetarg wygrał nasz sprawdzony partner i dostawca pojazdów, czyli firma Newag. To umowa opiewająca na najwyższą sumę, jaką podpisujemy na tego rodzaju zadanie. Działanie będzie rozłożone w czasie, na 3 lata - mówił marszałek Olgierd Geblewicz, który we wtoerk 28 maja br. spotkał się w Szczecinie z prezesem firmy Newag Zbigniewem Konieczkiem.

Prezes Newagu dodał, że firma przeprowadzi naprawy w taki sposób, aby pasażerowie Pomorza Zachodniego i obsługujące połączenia Przewozy Regionalne nie odczuły braków w taborze.

Wykonawca został wybrany w trybie przetargu nieograniczonego. Zgodnie z przepisami, naprawa P4 tego typu pojazdów musi być wykonana po osiągnięciu przebiegu 1,2 mln km lub maksymalnie po 6 latach od ostatniej naprawy. Realizację napraw zaplanowano na lata 2019-2021.

Pojazdy, które trafią do naprawy Pomorze Zachodnie kupiło w latach 2013-15 przy wykorzystaniu środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, z przeznaczeniem do obsługi przewozów regionalnych o relacjach międzywojewódzkich.

Pomorze Zachodnie jest właścicielem łącznie 75 pojazdów. To jedyne w Polsce województwo, który zapewnia przewozy regionalne w pełni nowoczesnym taborem. Są to pojazdy nowe lub gruntownie zmodernizowane. W latach 2010-2018 na inwestycje taborowe Województwo Zachodniopomorskie wydało łącznie ponad 1 mld zł. Zakupy w znacznej większości były sfinansowane ze środków Unii Europejskiej.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Newag
Impuls
zachodniopmorskie
  • zeus04 – 28.05.2019

    Dużo to, czy mało?

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.