TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nevelo znowu jeździ
InfoTram.pl - Opublikowano: 07.08.2018 12:54:24 1 komentarz
Nevelo znowu jeździ (foto: ZIKiT)

Dziś (7 sierpnia) po raz kolejny na krakowskich torowiskach pojawił się tramwaj Newagu – Nevelo.

Dziś (7 sierpnia) po raz kolejny na krakowskich torowiskach pojawił się tramwaj Newagu – Nevelo.

Od rana obsługuje kursy na linii nr 18. Podczas poprzedniego pobytu w Krakowie kursował przede wszystkim na trasie ósemki.

Przypomnijmy, że wagon wrócił do Krakowa po pobycie w zakładach w Nowym Sączu, gdzie przeszedł naprawę pokolizyjną. Jest to pierwszy samodzielnie wyprodukowany przez Newag tramwaj. Cały czas trwają testy tego pojazdu. Po raz pierwszy na krakowskie tory tramwaj wyjechał w 2013 roku. 

Jak podaje krakowskie MPK producent wprowadził w pojeździe kilka modyfikacji wynikających z dotychczasowej eksploatacji pojazdu i sugestii zaproponowanych przez przewoźnika, stąd po kilkumiesięcznym pobycie w Nowym Sączu ponownie jest testowany na ulicach Krakowa.

Wagon jednorazowo może przewieźć do 235 osób w tym 60 na miejscach siedzących. Jest przystosowany do przewożenia osób niepełnosprawnych dzięki zastosowaniu elektrycznej rampy inwalidy. Posiada specjalne, drugie drzwi dla matki z dzieckiem. Nowoczesny układ napędowy z elektronicznie sterowanymi silnikami prądu przemiennego, da możliwość zwrotu energii do sieci trakcyjnej, co ponownie pozwoli na obniżenie kosztów eksploatacji. Pojazd jest przystosowany do wdrożenia układu gromadzenia energii opartego na superkondensatorach. Nevelo to trójczłonowy, przegubowy, jednokierunkowy i w całości niskopodłogowy pojazd. Ma klimatyzowane wnętrze, systemy monitoringu i informacji pasażerskiej.

MPK podkreśla, że z uwagą przygląda się wszystkim nowym rozwiązaniom dostępnym na rynku tramwajowym i autobusowy. Stąd właśnie zainteresowanie nowosądeckim tramwajem.

Więcej informacji o pojeździe znajdziecie tutaj: http://infotram.pl/wszystko-o-nevelo_more_45248.html .Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Nevelo
Kraków
MPK Kraków
Newag
 • Dawid Kajzer – 07.08.2018

  W momencie pisania newsa mógł znowu się zepsuć, wcale by mnie to nie zdziwiło :V

 • Paul Konklewski – 07.08.2018

  Szkoda, ze jest tylko jeden naprawde ladny tramwaj

 • Maciej Dobrzanski – 07.08.2018

  Już się zepsuł.

 • Jan Kucharczyk – 07.08.2018

  Kurde pierwszy tramwaj Newaga... Pesa wyprodukowała bardzo dużo i pomimo tego sie psują xD

 • Jakub Opic – 07.08.2018

  Navalo*

 • Jerzy Gicala – 07.08.2018

  Psują to się Pesy , bardzo dobry wagon jak go czwarty raz z kolei nie rozbiją to będzie jeździł

 • Adam Kopacz – 08.08.2018

  Ksywka Navalo nie wzięła się znikąd, tylko z jego upodobania do przebywania w serwisie i naprawach.

 • mechanik – 09.08.2018

  @Adam Kopacz Załamujący głuptasie, Nevelo zostało uszkodzone w wyniku jazdy na odcinku objętym zakazem a uszkodzona przekładnia spowodowała jego dalsze perypetie. Parada głupoty, zawistnego powalenia, dorabiania ideologii i nazewnictwa prezentowana przez co poniektórych jest tak załamująca, że szkoda na to poświęcać więcej komentarza.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !