TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nevelo wrócił do Krakowa
InfoTram.pl - Opublikowano: 31.07.2018 13:12:07 2 komentarze
Nevelo wrócił do Krakowa (zdjęcie ilustracyjne/MPK Kraków)

Dziś (31 lipca) do Krakowa powrócił Nevelo. Po kilkumiesięcznym pobycie w Nowym Sączu ponownie będzie testowany na ulicach miasta.

Dziś (31 lipca) do Krakowa powrócił Nevelo. Po kilkumiesięcznym pobycie w Nowym Sączu ponownie będzie testowany na ulicach miasta.

W Nowym Sączu wagon był naprawiany przez producenta po poważnej kolizji. Podczas poprzedniego pobytu wagon najczęściej można było spotkać na linii nr 8. Jest wiele prawdopodobnym, że także teraz Nevelo będzie obsługiwać tę linię. Jak poinformowało MPK Kraków teraz wagon zostanie wyposażony w kasowniki, automat biletowy i po przeglądzie znów będzie mógł wozić pasażerów w Krakowie. 

Badanie techniczne tramwaju dopuszczające go do ruchu zostało przeprowadzone przez Instytut Pojazdów Szynowych Politechniki Krakowskiej. Wagon spełnił wszystkie rygorystyczne parametry określone w przepisach i uzyskał dopuszczenie do ruchu na najbliższe 2 lata.

Przypomnijmy, że jest to pierwszy samodzielnie wyprodukowany przez Newag tramwaj. Cały czas trwają testy tego pojazdu. Po raz pierwszy na krakowskie tory tramwaj wyjechał w 2013 roku. Więcej informacji o pojeździe znajdziecie tutaj: http://infotram.pl/wszystko-o-nevelo_more_45248.html .


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Nevelo
Kraków
MPK Kraków
Newag
  • Jerzy Gicala – 31.07.2018

    On już chyba jest własnością MPK , szkoda że Newag odszedł od produkcji tramwajów

  • mechanik – 01.08.2018

    Nie jest bo być nie może. W świetle unijnych przepisów jego naturalnym kierunkiem jest utylizacja, dlatego stan wiecznego wypożyczenia na testy jest najlepszym wyjściem. I rzeczywiście, bardzo szkoda, że Nevelo się nie rozmnożył.

  • pyrlander – 04.08.2018

    Newag odszedł od produkcji tramwajów? On jej nigdy nie rozpoczął!

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !