TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

NDI z najkorzystniejszą ofertą na Nową Bulońską w Gdańsku
PAP InfoTram.pl - Opublikowano: 09.01.2018 15:38:13
NDI z najkorzystniejszą ofertą na Nową Bulońską w Gdańsku

Polsko-hiszpańskie konsorcjum, którego liderem jest spółka NDI z Sopotu złożyło najkorzystniejszą ofertą na budowę linii tramwajowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą w ul. Nowej Bulońskiej Północnej w Gdańsku. Chce zrealizować inwestycję za 191,7 mln zł.

Polsko-hiszpańskie konsorcjum, którego liderem jest spółka NDI z Sopotu złożyło najkorzystniejszą ofertą na budowę linii tramwajowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą w ul. Nowej Bulońskiej Północnej w Gdańsku. Chce zrealizować inwestycję za 191,7 mln zł.

W przetargu na budowę linii tramwajowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą w ul. Nowej Bulońskiej Północnej w Gdańsku złożonych zostało siedem ofert. Oferenci zaproponowali zrealizowanie zadania za kwotę od 191,7 mln zł do 282,6 mln zł. Na realizację zadania miasto przeznaczyło 193 mln zł. O wyborze wykonawcy w 60 proc. decydowała cena, a w 40 proc. - przedłużenie minimalnego okresu gwarancji.

Gdański urząd miasta poinformował we wtorek, że "po weryfikacji dokumentów, największą ilość punktów, na podstawie przyjętych kryteriów, uzyskało Konsorcjum, którego Liderem jest firma NDI S.A. z Sopotu". Konsorcjum tworzą spółki NDI z Sopotu oraz ich partnerzy: Balzola Polska i Construcciones Promociones Balzola z Hiszpanii.

Jak podano w komunikacie, "po uprawomocnieniu decyzji o wyborze i przeprowadzeniu kontroli uprzedniej w Urzędzie Zamówień Publicznych, podpisana zostanie umowa na realizację robót".

Budowa linii tramwajowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą w ul. Nowej Bulońskiej Północnej jest jednym z głównych zadań Gdańskiego Projektu Komunikacji Miejskiej - etap IVa, który dofinansowany jest ze środków Unii Europejskiej.

Prezydent Paweł Adamowicz ocenił, że "jesteśmy coraz bliżej rozpoczęcia budowy nowej linii tramwajowej". "Inwestycja jest niezwykle potrzebna w południowej części Gdańska. Jest to jedna z najintensywniej rozwijających się części miasta, dlatego tutaj konsekwentnie inwestujemy w rozwój transportu publicznego" – uzasadnił.

Nowa Bulońska Północna ma mieć 2,8 km długości i ma połączyć istniejącą ul. Bulońską z ul. Jabłoniową. Realizacja przewiduje również budowę dwutorowej linii tramwajowej o długości ok. 2,6 km wraz z przystankami: "Nowa Politechniczna", "Łabędzia", "Stolema" i "Zabornia". Zamówienie obejmuje budowę węzła integracyjnego tramwajowo-autobusowego "Ujeścisko" wraz z parkingiem dla samochodów osobowych i rowerów oraz budowę węzła przesiadkowego tramwajowo-autobusowego "Zabornia".

W ramach inwestycji przewidziana jest również budowa lub przebudowa odcinków ulic, m.in. Myśliwskiej, Nowej Wołkowyskiej, Myśliwskiej Południowej, Stolema, Kartuskiej, Limbowej, łącznicy węzła z Armii Krajowej, Nowej Warszawskiej i Nowej Jabłoniowej. Mają powstać drogi, ścieżki rowerowe i ciągi piesze, zadaszone parkingi rowerowe na przystankach tramwajowych oraz na węźle integracyjnym "Ujeścisko", obiekty mostowe nad potokiem Siedleckim oraz ekrany i osłony akustyczne.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gdańsk
NDI
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.