TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nazwij bydgoskie Swingi ? propozycje
InfoTram - Opublikowano: 07.12.2015 13:33:50 8 komentarzy
Nazwij bydgoskie Swingi ? propozycje

Jak informowaliśmy na łamach InfoTram bydgoski Urząd Miasta organizuje konkurs na nazwy dla fordońskich Swingów. Oto propozycje

Jak informowaliśmy na łamach InfoTram bydgoski Urząd Miasta organizuje konkurs na nazwy dla fordońskich Swingów. Oto propozycje:

1. Leon Barciszewski
2.Witold Bełza
3.Jan Biziel
4.Teresa Ciepły
5.Adam Grzymała-Siedlecki
6.Teodor Kocerka
7.Hieronim Konieczka
8.Zdzisław Krzyszkowiak
9.Ferdinand Lepcke
10.Jan Maciaszek
11.Ks. Ryszard Markwart
12.Pola Negri
13.Tadeusz Nowakowski
14.Ernst Conrad Peterson
15.Mieczysław Połukard
16.Marian Rejewski
17.Jerzy Sulima-Kamiński
18.Józef Święcicki
19.Marian Turwid
20.Leon Wyczółkowski

20 propozycji wybrała kapituła, w której znaleźli się m.in.: Prezes PESY Bydgoszcz SA ? Tomasz Zaboklicki, Prezes Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy ? Jerzy Derenda, redaktorzy lokalnych gazet oraz prezydent Rafał Bruski, który przewodniczył obradom.

Głosy na propozycje oddawać będzie można od dzisiaj (tj. od poniedziałku 7.12) od godz. 20.00 do kolejnego poniedziałku (14.12), również do godz. 20.00 na facebookowym profilu bydgoskiego Urzędu Miasta.

Przypomnijmy, że w ramach inwestycji polegającej na budowie linii do Fordonu firma PESA Bydgoszcz SA dostarczy 12 nowych tramwajów typu SWING. Całkowita wartość inwestycji to 437 mln zł. Po nowym torowisku do Fordonu będą kursowały cztery linie tramwajowe. 

Imiona dla tramwajów wybierano już m.in. w Gdańsku, GOP-ie czy Elblągu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PESA. Bydgoszcz
MZK Bydgoszcz
 • ccccc c – 07.12.2015

  Proponuje inne nazwy:1. Niedokładny2. Spózniony3. Niewybudowany w czasie4. Opózniony5. Skandaliczie spózniony6. Styczniowy7. Lutowy8. Marcowy zrób sobie sam9......12 pożal sie boże 9-12

 • Greg – 07.12.2015

  cccccc możesz swój wpis wyrzucić do kosza, ponieważ bydgoskie Swingi mają termin dostaw 31.12.2015, także nie może w ogóle obecnie być mowy o spóźnieniu.

 • Ala – 07.12.2015

  Greg - no ty to chyba nadal w Mikołaja wierzysz.....

 • Łom – 07.12.2015

  Pesa się wyrobi do końca roku i co wtedy powiecie-gimnazjaliści.

 • horus – 07.12.2015

  @Ala, ale @Greg napisał słusznie. O spóźnieniu można pisać wtedy, kiedy jest przekroczony termin dostaw, a bydgoskie Swingi mają termin do końca roku.

 • Smara – 08.12.2015

  @ccccc ctaki mądrala jesteś. a o tym, że swing dla Bydgoszczy był juz składany 3 lata temu to zapomniałeś? Miały być na otwarcie lini do dworca a że miasto nie miało kasy to zwlekało. Nie narzejak już tak na producenta bo na życzenie zamawiającego przesunięto terminy produkcji w dodatku na tak niefortunny okres kiedy jest dużo pracy pod koniec roku. Marudzisz i tyle. Pewnie nawet nigdy nie widziałeś tramwaju na oczy.

 • krakowianin – 08.12.2015

  A imię Abdullach jest złe ??

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.