TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Naprawa torowiska na ulicy Kalwaryjskiej w Krakowie
InfoTram.pl - Opublikowano: 16.01.2020 14:15:31
Naprawa torowiska na ulicy Kalwaryjskiej w Krakowie (foto: UMK)

Od soboty, 25 stycznia do poniedziałku, 17 lutego prowadzony będzie remont torowiska przy hali Korony na ul. Kalwaryjskiej. W związku z tym zmieniona zostanie organizacja ruchu. Wyłączony zostanie ruch tramwajowy - pojawi się autobusowa komunikacja zastępcza.

Od soboty, 25 stycznia do poniedziałku, 17 lutego prowadzony będzie remont torowiska przy hali Korony na ul. Kalwaryjskiej. W związku z tym zmieniona zostanie organizacja ruchu. Wyłączony zostanie ruch tramwajowy - pojawi się autobusowa komunikacja zastępcza.

W ramach prac serwisowych wymieniana będzie pozostała część rozjazdu – cztery zwrotnice, 12 krzyżownic oraz szyny pomiędzy zwrotnicami. Dodatkowo zaplanowano usunięcie wybrzuszeń na torowisku na ul. Kalwaryjskiej oraz wymianę zwrotnicy w rejonie węzła Łagiewniki (od strony ul. Wadowickiej).

W związku z pracami obowiązywać będą następujące zmiany w organizacji ruchu:

wyłączony ruch tramwajowy – pojawi się autobusowa komunikacja zastępcza na ul. Kalwaryjskiej. Szczegółowe informacje pojawią się na stronie Zarządu Transportu Publicznego;

brak możliwości lewoskrętu z ul. Legionów Piłsudskiego w ul. Kalwaryjską;

brak lewoskrętu z ul. Kalwaryjskiej w ul. Celną na wysokości ul. Legionów Józefa Piłsudskiego;

przełączenie sygnalizacji na sygnał ostrzegawczy (żółte migające).

W trakcie prac związanych z usuwaniem wybrzuszeń na torowisku na ul. Kalwaryjskiej – w trzech miejscach, przy ul. Warneńczyka, Śliskiej i Smolki – nie będzie możliwości parkowania.

W trakcie wymiany zwrotnicy przy pętli Łagiewniki – przez pierwsze 3-4 dni ferii zimowych wyłączony zostanie ruch tramwajowy na trasie od ul. Wadowicka do ul. Rzemieślniczej.

Na ul. Rzemieślniczej pojawi się tymczasowy przystanek tramwajowy. Dlatego też nieznacznie zmieni się organizacja ruchu w tym rejonie. Skręt dla pojazdów indywidualnych zarówno w prawo, jak i w lewo z ul. Rzemieślniczej w ul. Wadowicką będzie możliwy. Jedynie skręt w lewo zostanie ograniczony z dwóch do jednego pasa ruchu.

Uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa nr 711 kursująca na trasie "Łagiewniki" – "Plac Bohaterów Getta".Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kraków
torowisko
remont
tory
infrastruktura
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.