TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nadjeżdża JASkółka, czyli rower miejski w Jastrzębiu-Zdroju
INFOBIKE - Opublikowano: 07.06.2019 16:42:17
Zdj. Roovee

14 czerwca w Jastrzębiu-Zdroju rozpocznie się trzeci sezon wypożyczalni rowerów. System obsłuży konsorcjum firm Orange i Roovee. Wypożyczalnia będzie składała się z 61 rowerów czwartek generacji.

14 czerwca w Jastrzębiu-Zdroju rozpocznie się trzeci sezon wypożyczalni rowerów. System obsłuży konsorcjum firm Orange i Roovee. Wypożyczalnia będzie składała się z 61 rowerów czwartek generacji.

JASkółka wyjedzie dopiero w połowie czerwca, ponieważ, jak informuje jastrzębski Urząd Miasta, dopiero za drugim razem udało się wyłonić firmę, która wygrała przetarg. Organizacją wypożyczalni zajmie się Zakład Komunalny w Jastrzębiu. Wśród 61 rowerów dostępnych w systemie pięć będzie wyposażone w foteliki do przewozu dzieci.

Jest mi niezmiernie miło oddać w ręce jastrzębian nowe rowery miejskie. To znakomita alternatywa dla komunikacji samochodowej. Zachęcam do korzystania z rowerów – mówi prezydent Anna Hetman.

- Biorąc pod uwagę ukształtowanie terenu naszego miasta zadbaliśmy o to, by rowery wyposażone zostały w siedem przerzutek (biegów), co mamy nadzieję, spotka się z dużym zadowoleniem przyszłych użytkowników. Nowością są także opony z zabezpieczeniem antyprzebiciowym i wyposażenie roweru w uniwersalny uchwyt na telefon komórkowy – mówi Marek Krakowski, dyrektor Jastrzębskiego Zakładu Komunalnego.

Rowery czwartej generacji

Jak informuje Urząd Miejski w Jastrzębiu zastosowane rozwiązanie nie wymaga montowania dedykowanych stacji dokujących typowych dla rowerów trzeciej generacji, z jakimi mieliśmy do czynienia dotychczas. System jest tak skonstruowany, że rower można pozostawić bezpośrednio na odpowiednio oznakowanym stojaku rowerowym lub w jego pobliżu. Rowery wyposażone są w moduł GPS i GLONASS oraz czujnik ruchu, a także moduł GSM z kartą SIM. Podzespoły te są dość zaawansowanym technologicznie sercem każdego jednośladu, dzięki którym możliwe jest korzystanie z systemu. Pozwalają one na przesyłanie danych przez sieć komórkową Orange Polska S.A. oraz zarządzanie całym systemem.

20 stacji

Miasto zdecydowało się zwiększyć liczbę stacji wypożyczalni do 20. Przez pierwsze 20 minut można jeździć rowerami bezpłatnie. Jak zapowiadają urzędnicy podjęte zostaną rozmowy z Żorami i Rybnikiem na tematkompatybilności systemów, w celu umożliwienia jastrzębianom organizowania wycieczek do sąsiednich miast.

al. Jana Pawła II – hala widowiskowo-sportowa

al. Piłsudskiego – DH Domus

· al. Piłsudskiego – os. Pionierów,

· al. Piłsudskiego – Urząd Miasta,

· al. Piłsudskiego – ul. Katowicka (na wysokości Klubu Kaktus),

· ul. 11 Listopada – Urząd Skarbowy

· ul. Witczaka – Park Zdrojowy

· ul. Witczaka – Kąpielisko Zdrój

· ul. Broniewskiego – dworzec autobusowy

· ul. Kusocińskiego – przystanek

· ul. Cieszyńska – przystanek

· ul. Wielkopolska – szkoła

· ul. Podhalańska – Carrefour

· ul. Podhalańska – dworzec autobusowy

· ul. Łowicka

· ul. Poznańska – szkoła

· ul. Zielona – skrzyżowanie z ul. Wrzosową

· ul. Turystyczna

· ul. Pszczyńska – rondo

· ul. Pszczyńska – Powiatowy Urząd Pracy.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Jastrzębie-Zdrój
rower miejski
Roovee
Orange
  • Śląska Koalicja Rowerowa – 08.06.2019

    "Jak zapowiadają urzędnicy podjęte zostaną rozmowy z Żorami i Rybnikiem na temat kompatybilności systemów"- o jakiej kompatybilności Ci urzędnicy mówią skoro w Rybniku i Żorach inna firma zarządza rowerami miejskimi...

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.