TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nadchodzi nowa generacja i4. Od Irizara
InfoBus.pl - Opublikowano: 27.12.2019 12:00:25
Nadchodzi nowa generacja Irizar i4

Irizar opracował nową generację i4, która niebawem pojawi się także w Polsce - dzięki kontraktowi firmy Marcel na 25 tego typu autobusów. Już w najnowszej wersji.

Irizar opracował nową generację i4, która niebawem pojawi się także w Polsce - dzięki kontraktowi firmy Marcel na 25 tego typu autobusów. Już w najnowszej wersji. O tym gigantycznym - jak na polskie warunku - pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ

Autokar Irizar i4 został stworzony specjalnie dla tras miejskich i międzymiastowych. Jest to idealny autobus do transportu metropolitalnego, na krótkie odległości, do szkoły lub do firmy. Dostępny jest on w kilku długościach. Nadszedł czas na jego nową odsłonę.

Irizar i4 utrzymuje wszystkie standardy jakości, wygody, niezawodności i bezpieczeństwa, które charakteryzują całą gamę Irizar. Mówiąc o marce Irizar przypomnieć należy, że do tej pory największy kontrakt w Polsce Irizar zrealizuje dla firmy Marcel, która zamówiła aż 25 nowych autobusów międzymiastowych Irizar i4. Ten Hiszpański producent zdecydowanie stawia na rozwój swoich autokarów. Przypomnijmy, że na targach Busworld 2019, podczas belgijskiej wystawy zadebiutowała nowa generacja autobusów elektrycznych Irizar ie bus, która dzisiaj obejmuje pojazdy 10, 12, 15 i 18 metrowe. Aktualnie Irizar wchodzi na rynek z nową generacją Irizara i4.

Jakie zmiany?

Nowa wersja jest lżejsza i bardziej aerodynamiczna. Pojazdy posiadają nowe reflektory z opcją Irizar Full-LED, które zapewniają do 30% więcej światła, a także światła przeciwmgielne, prostokątne diody LED oraz tylne światła w pełni LED.

Ponadto, nowe i4 charakteryzują się nowszą szybą o większej krzywiźnie, bardziej wytrzymałymi wycieraczkami, odnowioną konstrukcją tyłu w celu zmniejszenia drgań oraz trzysegmentowym tylnym zderzakiem.

Wewnątrz zauważalne jest zastosowanie nowych materiałów i nowoczesnych technologii, które poprawiają trwałość oraz zapewniają możliwość recyklingu w przyszłości.

Coś dla pasażerów

Warto również zwrócić uwagę na nową konstrukcję deski rozdzielczej, która umożliwia modułową integrację automatów i systemów SAE, estetyczne przeprojektowanie foteli i ekranów w celu wygenerowania cieplejszego i nowoczesnego środowiska.

Nowa generacja wyróżnia się także nową linią dyfuzorów - bardziej solidną i funkcjonalną, nowymi, lżejszymi bagażnikami, oświetleniem Full LED zintegrowanym w środkowej części dachu.

Ponadto, przeprojektowanie konstrukcyjne aktualnej wersji, zastosowanie nowych lżejszych materiałów i wynikające z tego zmniejszenie ciężaru, wraz z bardziej aerodynamicznym przodem, pozwalają nowemu Irizarowi i4 na znaczne oszczędności paliwa.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
intercity
Irizar
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.